Лікарі назвали ідеальний продукт для схуднення

Цей продукт зменшує вагу і знижує апетит. До такого висновку прийшли вчені з Ліверпуля, провівши експеримент за участю сотні людей, страждаючих ожирінням. Зазначимо, що він відноситься до продуктів з сегменту доступних, не дорогих.

Лікарі назвали ідеальний продукт для схуднення
Вживання сухофруктів під час зниження ваги багатьма дієтологами не рекомендовано, незважаючи на те, що здатність сухофруктів підтримувати відчуття ситості, добре відома. Щоб зрозуміти, корисні сухофрукти чи ні, вчені з Ліверпуля провели експеримент, в якому взяли участь 100 осіб з ожирінням і надмірною вагою, хто сидить на строгій дієті з низьким вмістом клітковини. Вчені хотіли дізнатися, чи включення чорносливу в щоденний раціон цих людей сприяє або, навпаки, заважатє втраті ваги, а також чи впливає чорнослив на апетит.

Щоб зрозуміти суть впливу чорносливу на масу тіла і відчуття голоду, всіх учасників експерименту розділили на дві групи. Люди з першої групи їли чорнослив кожен день (140 грам для жінок і 171 грам для чоловіків) протягом усього періоду дієти, члени другої замінювали його якимись іншими дієтичними перекусами.

Вчені виявили, що учасники з першої групи схудли в середньому на 2 кілограми і зменшилися в обсягах на 2,5 сантиметра, учасники з другої - на 1,5 кілограма і 1,7 сантиметрів відповідно. Також виявилося, що ті, хто їли чорнослив активніше втрачали вагу протягом чотирьох останніх тижнів експерименту. Крім усього іншого, чорнослив дозволяв надовго зберегти почуття насичення.

«Це перші дані, які говорять про те, що включення чорносливу в раціон харчування людей з надмірною вагою сприяє схудненню і не призводить до виникнення будь-яких побічних ефектів. Також цей сухофрукт може бути корисний,тим, котрі худнуть завдяки своїй здатності знижувати апетит», - розповідає доктор Джаред Харрольд, психолог з Ліверпуля.

Джейсон Халфорд, професор експериментальної психології з Університету, також додав: «Ми знаємо, що дотримуватися здорового раціону харчування досить складно. Сухофрукти можуть послужити відмінним доповненням до дієти, а також засобом контролю за апетитом».