Як вибрати дійсно стійкий парфум

Вибір стійкого аромату має свої особливості.

Дорого — не завжди означає добре, а відома марка не гарантує стійкість запаху на вашій шкірі. Якщо ви хочете бути впевнені, що улюблений аромат не випарується через півгодини після нанесення, обирайте парфуми за нашою схемою, інформує Ukr.Media.

Визначтеся з видом аромату

Один з головних факторів, який впливає на стійкість аромату — те, до якого виду він належить. Ми помилково називаємо усі аромати парфумами, хоча насправді ця назва може бути застосована лише до парфумів, у яких концентрація олій і активних інгредієнтів — 20-30 %, а решта — вода і спирт.

Зазвичай, чим вищою є концентрація, тим стійкішим буде запах. Існує класифікація типів ароматів (на коробках назви найчастіше написані французькою), ми розташували їх у порядку зменшення — від найстійкіших до тих, що швидко вивітрюються:

Парфум (Perfume) — 20-30 % парфумерних олій

Останнім часом парфуми з такою концентрацією зустрічаються в асортименті популярних брендів дедалі рідше: це насичені аромати, для нанесення яких потрібно лише кілька крапель. І так, вони найстійкіші! Такий запах може триматися навіть більше доби.

Парфумована вода (Eau de parfume) — 15-20 %

Ще один поширений тип ароматів — туалетна вода. Вона, зазвичай, легша і менш насичена, ніж парфумована. Ідеальна для літа, спекотної погоди. Тримається на шкірі 3-4 години.

Освіжаюча вода (Eau Fraiche) — 1-3 %

Найлегший, "розбавлений" аромат. Найчастіше Eau Fraiche випускається у вигляді спреїв для тіла з ледь відчутним запахом. Такі запахи відчуваються на шкірі лише 1-2 години, але вони зовсім не нав'язливі — вони просто "освіжають".

Обирайте стійкі інгредієнти

Перш ніж купити той чи інший парфум, визначтеся з інгредієнтами, з яких складена композиція. Одні ноти відчуваються довше, інші вивітрюються дуже швидко. Ми розділили найпопулярніші складові ароматів на дві категорії:

Стійкі

Мускусні, шипрові і деревні ноти. Удове дерево, мох, сандал, амбра, ялівець, кедр, пачулі, ветивер. З цитрусових нот досить стійко поводиться бергамот. З квіткових — троянда і лаванда.

Нестійкі

Квіткові і фруктові аромати. Жасмин, ірис, фіалка, півонія, флердоранж, персик, полуниця, грейпфрут — на жаль, але ці прекрасні ноти стійкими не вважаються.

З'ясуйте індивідуальні особливості

Будь-який парфум на різних людях відчувається по-різному. І це стосується не лише розкриття аромату і нот, але й стійкості. Якщо подруга каже, що той чи інший аромат здається їй неймовірно стійким, неможливо гарантувати, що на вашій шкірі парфум спрацює так само.

Тому, купуючи новий запах, дотримуйтесь золотого правила — спочатку відчуйте його на шкірі, а потім вже повертайтеся у магазин за покупкою.

Запитайте інших

Самостійно з'ясувати стійкість аромату ви не можете: наш ніс дуже швидко звикає до запахів, і відчувати парфум протягом усього дня неможливо. Нехай ви вже не відчуваєте свій аромат — це зовсім не означає, що інші не відчувають його.

Якщо ви тестуєте новий аромат у магазині, то попросіть, наприклад, подругу оцінити його стійкість через 3-4 години.