Все складно, або Жіночий алкоголізм

Смачні страви і терпке вино, дружні посиденьки і приємна бесіда. В ейфорії свята так просто забути про міру!

Все складно, або Жіночий алкоголізм
Чому виникає звикання?

Алкоголь сприяє виробленню дофаміну - гормону радості. Постійно завищена його концентрація в організмі порушує діяльність нервових клітин, змінюючи метаболізм мозку. Так з'являється залежність. Зловити момент, коли пити можна без наслідків, а коли вже категорично ні - дуже важко. Тому стимулювання чаркою з звички швидко перетворюється на хворобу.

Під прицілом або фактори ризику

На організм різних людей алкоголь впливає по-різному. Є люди, які в лічені дні можуть перейти кордон, поповнивши своєю персоною список анонімних алкоголіків, а є ті, яким для цього можуть знадобитися довгі роки.

Існують два головних фактори ризику, які прискорюють формування залежності. Перший - це прийняття алкоголю в дитинстві або юності. Чим раніше жінка випробує алкоголь, тим вище ймовірність формування у неї пристрасті.

Другий - це спадковість. Якщо у вашій родині близькі люди страждали від одержимості пияцтва, вам слід бути дуже обережною, щоб не повторити їх долю. Сьогодні лабораторії пропонують всім бажаючим провести ДНК-діагностику, яка наочно показує ризик спадкової схильності до алкоголізму.

Жінка: особлива реакція

Перед чаркою коньяку або келихом вина жінка і чоловік не рівні. Прийняття спиртного на жіночому організмі позначається сильніше. Чи знайома вам ситуація, коли одна і та ж кількість спиртного у вас і вашого кавалера викликає різну ступінь сп'яніння? Відповідь буде, швидше за все, ствердною. І справа тут зовсім не у вазі або умінні «триматися молодцем». Всьому виною особлива реакція!

Ферментів замало! Якщо порівняти організм чоловіка й жінки після прийняття однакової дози, у жінки буде вироблено меншу кількість ферменту, який допомагає розщеплювати алкоголь. Тому вона завжди п'яніє швидше.

Де взяти воду? Як ми пам'ятаємо зі шкільного курсу біології, організм складається з води. Важливе уточнення: у тілі слабкої статі води на 10% менше, ніж у сильної. З цієї причини концентрація алкоголю в організмі жінки завжди вища за спочатку рівний старт.

Швидше, ще швидше! Швидкість обміну речовин у красивої половини людства менша в порівнянні з чоловіками. Це означає, що процес виведення алкоголю з організму жінки проходить повільніше.

Тест на залежність

Пройдіть тест на залежність від алкоголю, щоб отримати оптимальну картину ваших взаємин зі спиртним. Відповідайте собі чесно на 5 запитань:

1. Чи відчували ви коли-небудь почуття провини після рясного застілля, у зв'язку з вживанням алкоголю?

2. Чи замислюєтеся ви про те, що було б непогано скоротити вживання спиртного?

3. Чи доводилося вам мріяти про чарку коньяку або келих вина, щоб позбавитися від похмілля швидше?

4. Чи дратують вас коментарі і критика щодо кількості або частоти вживання алкоголю?

5. Чи поділяєте ви думку, що найлегший спосіб «заспокоїти нерви», це прийняти алкоголь?

Більше двох позитивних відповідей свідчать про те, що ви досить залежні від алкоголю, і пора приймати заходи.

Що робити далі?

Пам'ятайте, ваше здоров'я у ваших руках. Щоб не стати на слизьку стежку одержимості алкоголем, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

- Не дозволяйте собі пити алкоголь на голодний шлунок.

- Обмежте кількість допустимої норми 150 мл вина, або 50 мл коньяку.

- Осушивши келих або стопку спиртного, відразу ж що-небудь з'їште.

- Візьміть за звичку розводити міцні напої (горілку, коньяк) негазованою водою у співвідношенні 1:2.

- Не «лікуйте» проблеми алкоголем і не знімайте ним напругу.

- Не піддавайтеся на вмовляння учасників застілля випити «ще трохи», якщо вам цього зовсім не хочеться.

Бережіть здоров'я! Радіти життю можна й без алкоголю!