Американський Vogue назвав українську вишиванку трендом сезону

Україна ось уже рік звертає на себе увагу закордонних ЗМІ, але, на наш жаль, не через приємні події, тому, нам особливо приємно, коли суспільну увагу світу привертають культурні надбання нашої батьківщини.

Американський Vogue назвав українську вишиванку трендом сезону
Декілька днів тому американське видання модного журналу Vogue опублікувало статтю про український традиційний костюм, в якій редактори назвали його модним.

"Український вплив очевидний по речах в наших шафах. Думаєте, що чудові вишиті селянські блузи в стилі Бохо були безнаціональними? Подумайте ще раз. Будь то вихід festival-girl Алекси Чанг у вишитій селянській сорочці родом зі Східної Європи з парою звичайних джинсових капрі, або слов'янський червоний орнамент на показі колекції Valentino весна 2015, український традиційний костюм навмисне чи несвідомо є модним лейтмотивом протягом багатьох років, і зараз естетичне надбання країни в центрі уваги всього світу. Тільки цього разу воно прийшло до нас зі своєї батьківщини ", пише Vogue.

Авторитетний американський глянець пояснює останній успіх вишиванки в модному світі появою нового дизайнера Віта Кін, яка стала активно впроваджувати українські національні мотиви в оформлення своїх моделей одягу.

Vogue також зазначив, що Віта Кін миттю здобула світову славу і стала сенсацією разом з Асею Мхітарян, яка відтворила у своєму стилі ще один традиційний український елемент одягу - жупан.

"Українці володіють особливими навичками декорування одягу за допомогою вишивки, це мене завжди вражало. Я переосмислила ці історичні цінності в сучасному контексті", говорить Віта Кін журналу.

Vogue також звернув увагу на те, що інтерес до української культури, який останнім часом стрімко зростає, - не просто модне явище. За словами авторів Vogue, Україна завжди намагалася відірватися від назви "Малоросія". Зараз, після стількох подій, які пережила Україна, використання українських мотивів в одязі - не данина моді, а "об'єднуюча ідея".

Нагадаємо, що багато голлівудських зірок часто обирали українську вишиванку для виходу в світ. У число любительок українського стилю увійшли Хейден Панеттьєр, Мадонна, Холлі Беррі, Тейлор Свіфт, Лана Дель Рей та інші.