Корисні поради, які допоможуть впоратися з ревнощами між дітьми

Поява у родині ще однієї дитини часто провокує ревнощі з боку старшої. Давайте розберемося разом у проблемі і знайдемо шляхи її вирішення.

Прояв ревнощів у цій ситуації не дивує, адже уся увага батьків перемикається на молодшого малюка, а старший при цьому починає відчувати свою непотрібність і незатребуваність. Тому причини дитячих ревнощів потрібно шукати не у характері дитини, а у тому, що ви не раціонально розподіляєте свій час між доглядом за однією і спілкуванням з іншою. Отже, як діяти, щоб не погіршити ситуацію і знайти правильне рішення.

Оптимізуйте свій графік

Перша порада, яку можна дати у такій ситуації — це мінімізуйте час, який витрачаєте на господарство. Намагайтеся підключати до домашніх справ другу половинку, якщо дозволяють фінансові кошти, можна найняти помічницю для виконання господарських робіт, а також на повну потужність використовувати побутову техніку для того, щоб у вас було більше можливостей для спілкування зі старшою дитиною.

Змініть розпорядок дня

Продумайте режим дня так, щоб не усі справи крутилися навколо малюка, а ще краще, щоб до його розпорядку була прив'язана і старша дитина. Оскільки діти різного віку, це означає, що кожен з малюків живе за власним графіком, тому набагато розумніше підлаштовувати молодшого під старшого. Наприклад, ви можете здійснювати спільні прогулянки або виділяти час під час денного сну меншого малюка для спілкування зі старшою дитиною.

Зверніть увагу на тактильний контакт з дітьми

Якщо ви постійно тримаєте на руках молодшу дитину, берете її у своє ліжко, а старша фактично позбавлена подібних "привілеїв", то не дивно, що вона відчуває ревнощі. Пам'ятайте, що старша дитина не повинна страждати через дефіцит уваги і бути позбавленою батьківської ласки через народження брата або сестри.

Обговорюйте зміни

Обов'язково розмовляйте зі старшою дитиною про молодшу — діліться своєю думкою, звертайтеся до неї за порадою, обговорюйте зміни. Залучайте дитину у справи, пов'язані з турботою про малюка. Безумовно, "навішувати" на старшу дитину догляд за молодшою і змушувати її виконувати ваші обов'язки категорично не рекомендується, але прояв уваги потрібно заохочувати і всіляко вітати. Хваліть дитину, якщо вона вам допомогла: щось принесла, прибрала, підняла тощо.

Не забувайте дарувати подарунки обом

Купуючи іграшки або одяг для новонародженого, не варто забувати, що малюків у вас двоє: якщо купили щось одному, купіть якусь дрібничку і другому. Додатково попередьте і родичів з друзями, що тепер їм потрібно приносити по два подарунки, щоб старша дитина не відчувала себе обділеною на тлі молодшої.

Не залишайте дітей самих надовго без нагляду

І не нав'язуйте догляд та турботу про молодшу дитину старшій під час вашої відсутності. Старша дитина залишається такою ж самою дитиною, як і молодша (при цьому не важливо, скільки їй років) — не забувайте про це і не перегинайте палицю. Це ви несете відповідальність за обох своїх дітей, а не той, хто народився у вас першим, тому свої проблеми навішувати на дитину не потрібно. Якщо дитина захотіла допомогти — обов'язково похваліть. Якщо терміново потрібна допомога у чомусь, і дитина в змозі це зробити, попросіть про неї, потім подякуйте і підкресліть, що без нього/неї ви б не впоралися.

Приділяйте кожній дитині особистий час

Знаходьте час поговорити зі старшим малюком, пограти з ним, почитати йому книжку і подивитися разом мультик. Іноді можна залишити меншого малюка з татом або бабусею, взяти старшу дитину і сходити з нею на прогулянку, у кіно або у кафе. Це відмінний спосіб повернути рівновагу у родину і показати старшій дитині, що весь світ не крутиться навколо молодшої. Вона так само є дорогою, а її інтереси досі ще є пріоритетними у батьків.

Ukr.Media