Наталія Холоденко поділилася порадами щодо виховання сучасних дітей

Психолог Наталія Холоденко впевнена, що батьківська любов до дітей різної статі відрізняється.

Популярна психологиня Наталія Холоденко завітала в студію програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна». Під час спілкування із ведучими ранкового шоу Лілією Ребрик і Анатолієм Анатолічом Наталія розповіла про основи виховання дітей, пояснила, у чому відмінність спілкування з дівчатками та хлопчиками і який підхід потрібен для кожного.

Психологиня Наталія Холоденко впевнена, що батьківська любов до дітей різної статі відмінна. Ба більше, підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливим і обдуманим до деталей.

«Перш за все кожен з батьків має визначитись, кого він хоче виховати. Наприклад, нас раніше виховували так: дівчатка мали бути гарними господинями – готувати, прибирати, всім посміхатись. А мені б хотілось мою доньку виховати дещо інакше, бо я думаю, що сучасні дівчата та жінки мають насамперед ставити себе на перше місце, згадувати про свої стани і почуття, а не просто бути типовою домогосподаркою. Хоча, звичайно, все це треба вміти робити», – коментує психологиня Наталія Холоденко в ефірі каналу «Україна».

Тому в житті мама двох дітей дозволяє молодшій доньці бути справжньою дівчинкою – трохи вередувати і показувати свої «хочу». А от щодо виховання синів, психологиня теж радить застосовувати окремі хитрощі.

«Я дозволяю своєму сину битися, але виключно з хлопцями. Насправді, дитина психологічно народжується без статі. Тобто стать виховують батьки – ми вчимо хлопчиків бути хлопчиками, а дівчаток – дівчатками. І якщо в цьому вихованні допущені помилки, будуть відповідні наслідки», – поділилась експерт.

За словами психологині, найважливіше, що батьки можуть дати дітям – приклад, але не словесний. Тому треба просто бути щасливим і дарувати радість оточуючим.

«Коли дитина бачить приклад щасливих людей, тоді їй не потрібні читати нотації, навчати чомусь. Всі звички дітей приймаються природно на рівні способу життя їхніх батьків», – коментує Наталія Холоденко.

Крім того, експерт зазначила, що батькам не слід переживати про стереотипи, пов’язані з вихованням хлопчиків та дівчаток – не важливо, в які кольори фарбувати стіни кімнати чи одягати малечу. Іграшки теж не мають бентежити дорослих – для дітей природно цікавитись одночасно і ляльками, і машинками.

«Не слід боятись того, що хлопчика зацікавила Барбі. Головне – з дитинства робити з нього чоловіка. Я раджу з дитинства вчити хлопчиків приймати рішення, брати на себе відповідальність і відповідно, коли він виросте, для нього буде природно вирішувати проблеми. А ось коли бабусі і мами біжать стрімголов до маленького і намагаються в усьому йому допомогти, може вирости «мамин синочок», – пояснила Холоденко в програмі «Ранок з Україною».

А ще, не слід забувати про те, що велике значення у вихованні дітей будь-якої статі має батько. Тому, навіть якщо родина неповна, жінка має знайти правильного чоловіка, який зможе вплинути на виховання малечі, це може бути їхній дідусь чи хоча б вчитель музики. Головне – бажання поділитись власним досвідом.