Чому після переходу на здоровий раціон може погіршитись ваше самопочуття

Нарешті ви перейшли на здорове харчування. Але позитивних змін чомусь не помічаєте.

Ми очікуємо, що при відмові від шкідливої їжі ми швидко покращимо своє самопочуття, але натомість отримуємо здуття живота, поганий настрій та відчуття втоми, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

Відбуватись це може з декількох причин. Коли ми вносимо будь-які зміни у свій звичний раціон, повинен минути певний період адаптації, коли наше фізичне, психічне та емоційне самопочуття може бути не найкращим. Ви можете відчувати болі в шлунку, затуманеність думок, дратівливість, тощо. Однак, не потрібно хвилюватись – це триватиме недовго і насправді свідчить про те, що у вашому організмі відбуваються зміни.

Інколи симптоми, які у вас виникають пр переході на здорову дієту, можуть бути пов’язані з харчовою алергією. Але це далеко не завжди так. У більшості випадків вони означають, що вам потрібно дати своєму тілу трохи часу, аби пристосуватись.

Для засвоєння та перетравлювання їжі наш організм використовує ферменти, гормони та численні фізіологічні процеси. І ферменти, і гормони виробляються рівно у тій кількості, яка нам необхідна. І якщо організму доведеться різко збільшити їх вироблення через зміни у харчуванні, ви можете відчути певний дискомфорт. Тому важливо не тільки правильно харчуватись, а і пити достатньо води і добре спати. Так ви зменшите неприємні симптоми під час процесу адаптації.

Ось три причини, чому ваше самопочуття може погіршитись при переході на здоровий раціон:

Зменшення споживання цукру. Коли ми їмо цукор, наш мозок виділяє дофамін, нейромедіатор, який відповідає за відчуття задоволення. Якщо раніше вживання цукру піднімало нам настрій, то після скорочення його споживання ми відчуваємо сильний потяг до солодкого, занепокоєння та смуток. У декого навіть виникає нудота та відчуття втоми через зміни у мікробіомі кишечника. Щоб уникнути цього, спробуйте зменшувати споживання цукру поступово.

Перехід на рослинну дієту. Збільшення споживання рослинної їжі та скорочення кількості тваринних продуктів в раціоні в цілому корисне для здоров’я, але все ж це може викликати деякі побічні ефекти. Наприклад, перехід на рослинну дієту може спричинити дефіцит деяких поживних речовин. Вітамін D, залізо та вітамін B12 – це три поживні речовини, яких найчастіше не вистачає тим, хто переходить на рослинний раціон.

Скорочення споживання вуглеводів. Вуглеводи викликають вивільнення серотоніну, так званого гормону щастя. Коли ви виключаєте з раціону прості вуглеводи, ви можете зіткнутись з перепадами настрою, відчуттям пригніченості та дратівливістю. Тому різко виключати прості вуглеводи з раціону не варто. Почніть з невеликих змін – замініть білий хліб на цільнозерновий. Якщо ж після зниження споживання вуглеводів ви постійно почуваєтесь недобре, це вже привід відвідати лікаря.