Експерти розповіли, яку небезпеку може нести популярний овоч

Якщо ви любите салати та запіканки, імовірно, ви часто додаєте до них броколі. Чому б і ні? Броколі – це джерело величезної кількості поживних речовин. Однак, виявилось, що при щоденному вживанні цей овоч може принести вам значно більше шкоди, ніж користі, пише Жіночий світ.

Через вміст гейтрогенів, броколі має вплив на роботу вашої щитовидної залози. Гейтрогени пригнічують роботу гормонів щитовидки, що з часом призводить до її збільшення та до гіпотиреозу.

Також у броколі містяться тіоціанати. Ці сполуки також можуть стати причиною гіпотиреозу і, як наслідок, набору ваги, втоми, випадання волосся та набряків.

Крім того, як і інші овочі з родини капустяних, броколі може викликати проблеми із травленням та здуття живота у деяких людей.

Броколі – це овоч, що містить багато клітковини. В помірних кількостях вона корисна для організму, адже вона полегшує випорожнення кишечника та допомагає запобігти переїданню. В той же час, надлишок клітковини не може перетравитись нашим організмом, оскільки він не здатен виробити достатньо ферментів для цього. Наслідками зловживання продуктами, багатими на клітковину, є подразнення кишечника та запор.

Має броколі й інші побічні ефекти. Якщо неправильно її приготувати, вона міститиме дуже багато ізофлавонів, які збільшують ризик інсульту, особливо у жінок. Це рідкісне явище і для його вивчення потрібні додаткові дослідження, та все ж потенційна небезпека існує.

Якщо ви приймаєте препарати, які розріджують кров, вам варто бути особливо обережним із броколі – цей овоч багатий на вітамін К, який може пригнічувати дію ваших ліків.

Таким чином, навіть найкорисніший продукт може виявитись шкідливим, якщо не споживати його в міру. Постарайтесь дотримуватись якнайрізноманітнішого раціону, це забезпечить вам максимальну кількість поживних речовин та зменшить ризик появи побічних ефектів.