Лікар розповіла, які овочі шкідливі для здоров’я жінок

Лікар-дієтолог Олена Соломатіна пояснила, які продукти є небезпечними для здоров’я щитовидної залози у жінок.

Фахівець розповіла, що жінкам не можна регулярно та у великій кількості їсти овочі сімейства хрестоцвітих. Це броколі, качанна капуста, хрін, редька, ріпа, редиска та інші овочі. Вони негативно впливають на вироблення гормонів щитовидної залози, викликаючи таке захворювання, як гіпотиреоз – нестача гормонів щитовидної залози.

Також лікарка попередила і про небезпеку для жінок сої. Продукт стимулює вироблення жіночого статевого гормону естрогену, але пригнічує вироблення гормонів щитовидної залози.

При цьому Соломатіна розповіла, що з’явитися така проблема у жінок може лише за регулярного та надмірного вживання таких овочів. При нормальному та розміреному раціоні це неможливо.

«До цього списку входить достатня кількість овочів. Це броколі, качанна капуста, ріпа, редька, хрін, листова гірчиця, редис, крес-салат. Повний перелік можна знайти в інтернеті. Справа в тому, що ці продукти містять ізотіоціанати, які пригнічують вироблення гормонів і загострюють гіпотиреоз – захворювання ендокринної системи, що характеризується нестачею гормонів щитовидної залози», – пояснила лікарка.