Названі дві перші ознаки дефіциту B12

Низький рівень вітаміну B12 і заліза є головними причинами анемії. Цей стан виникає, коли в організмі недостатньо здорових червоних кров’яних тілець, що відповідають за доставку кисню до тканин.

Першими симптомами анемії, як правило, є втрата апетиту, запор, головні болі, дратівливість і труднощі з концентрацією уваги. Однак є ще одна важлива ознака нестачі В12, який часто ігнорується, повідомляє Express.

Вітамін має вирішальне значення для правильної роботи організму і виконує безліч життєво важливих функцій, включаючи створення ДНК і червоних кров’яних тілець. Він необхідний для здоров’я нервової тканини і мозкової діяльності. Тому досить часто першою ознакою його дефіциту стає біль в особі, яка, як правило, з’являється тільки на одній стороні.

“Цей біль настільки відрізняється від людини до людини, що описати його складно. Це може бути тупий біль у вилиці прямо під оком, гострий стріляючий біль у лобі, іноді йде від чола до носа”, – розповіли медики. Відчуття можуть бути досить різкими, але швидкоплинними.

Іншою ознакою є блідий колір обличчя, іноді набуває жовтого відтінку. Головною причиною такого симптому стає недостатнє виробництво червоних кров’яних тілець.

Щоб запобігти дефіциту вітаміну B12, рекомендується включити або збільшити в раціоні кількість продуктів тваринного походження, особливо м’ясних і молочних. Якщо організм не здатний засвоювати речовину природним чином, лікарі призначають ін’єкції B12.UkrHealth