Wi-Fi може загрожувати дитячому здоров'ю

Можливо, батькам слід обмежити контакти дітей з гаджетами, що використовують сигнал Wi-Fi. Дослідники виявили, що мозок дітей чутливий до радіації, яку випромінюють бездротові електронні пристрої.

Wi-Fi може загрожувати дитячому здоров'ю
В суперечливому звіті дослідників, опублікованому журналом Journal of Microscopy and Ultrastructure, стверджується, що діти поглинають більше радіації, ніж дорослі. На думку авторів дослідження, найбільш вразливими є малюки, які перебувають в животі матері, тому вагітним не можна носити мобільний телефон у одязі.

Діти поглинають більше мікрохвильової радіації, ніж дорослі, оскільки їх тканина мозку є більш абсорбуючою, а кістки черепа більш тонкими. Загальний розмір дитячого тіла менший, ніж у дорослого, що також збільшує небезпеку радіації для дітей, як йдеться у звіті дослідників. Зазначимо, що радіація від бездротових пристроїв вже оголошена можливим канцерогеном для людини.

Але діти перебувають у групі ризику більше, ніж дорослі. Оскільки тривалість дії радіації, необхідної для розвитку пухлини, може обчислюватися десятиліттями, то наслідки використання дітьми подібних гаджетів можуть позначитися вже в дорослому житті. Втім, про шкідливість чи нешкідливість сигналу Wi-Fi суперечки точаться вже давно, і думки вчених з цього приводу розділилися.

Сигнал Wi-Fi використовує радіохвилі дуже низької частоти. Хвилі цього сигналу по довжині порівняні з хвилями, які виділяються мікрохвильовими печами, але інтенсивності Wi-Fi радіації в 100 тисяч разів менше, ніж у домашніх мікрохвильовок. Тип радіації, що виділяється радіохвилями Wi-Fi, мікрохвильовими печами та мобільними телефонами підвищує температуру тканин, але лише при дуже високому рівні впливу.