Дієтологиня розповіла, як уникнути набору ваги восени

Дієтологиня Тетяна Залєтова розповіла, як зберегти свою вагу і не допустити її набору восени. Дотримання рекомендацій забезпечить хороше самопочуття, бадьорість духу і високу працездатність.

Настання холодів пов’язують зі зниженим настроєм, так як у вересні-листопаді посилюється реакція організму на осінню нудьгу. З цієї причини деякі люди починають “заїдати” її різними смаколиками. Даний спосіб розглядається як доступний, що дозволяє підвищити настрій.

Поряд з цим є небезпека збільшення ваги тіла. Залєтова пояснила, що перед зимою людина їсть більше, причому це обумовлюється механізмом, закладеним в генах. Далекі предки в холодну пору року не мали постійного доступу до їжі і теплим приміщенням. З цієї причини взимку вони вживали більше їжі, що відклалося на генетичній пам’яті людини. Сучасним людям треба контролювати себе. Приймати їжу потрібно лише при відчутті голоду, а не для поліпшення «осіннього» настрою.

Дієтологиня зазначила, що неможливо компенсувати негативні емоції, намагаючись з’їсти що-небудь смачне. Потрібно відволіктися на якесь хобі, рекомендується також фізична активність. Слід частіше бувати на свіжому повітрі і в цілому вести здоровий спосіб життя, пише радіо «Sputnik».

UkrHealth