У 40 років вага людини стає некерованою

Дослідження, проведені вченими з двох американських університетів, виявили підступну особливість, пов'язану зі збільшенням ваги. Фахівці визначили, що в певному віці людині стає особливо важко контролювати жирову масу, тому навіть ті, хто був струнким в молодості, ризикують сильно поправитися.

У 40 років вага людини стає некерованою
«Після досягнення 35-40 річного віку організм стає вразливим до набору надлишкової маси тіла», - заявили автори досліджень, співробітники Каліфорнійського наукового університету, а також Університету Арізони. Медики стверджують, що, причиною набору зайвих кілограмів є спадкові чинники, які впливають на обмін речовин людей. Вплив генетики може бути настільки сильним, що навіть суворі тренування не допомагають уникнути виникнення повноти.

Дослідниками був реалізований спеціальний комплекс експериментів, в яких вони задіяли численну групу жінок і чоловіків. В результаті медики прийшли до висновку, що генетичні компоненти можуть впливати на ймовірність розвитку ожиріння тим, що блокують ефект від фізичної активності.

Зокрема, так сталося з жінками - учасницями дослідження. У тих дам, які мали велику кількість активних «генів ожиріння», вага зростала протягом всього проекту, незважаючи на те, що ці жінки займалися в тренажерному залі 3 рази на тиждень протягом року. Проте жінки, у яких не було великої кількості таких генів, схудли.

«Це може допомогти пояснити, чому деякі люди не можуть скинути нещасливий вагу, незалежно від того, скільки вони займаються в тренажерному залі», - пояснили фахівці.

Нагадаємо, що вченим відомий 21 ген, пов'язаний зі збільшенням ваги. Якщо людина є володарем якихось із них, набір ваги з віком для неї неминучий. Однак, як підкреслюють автори роботи, наявність генів ожиріння не означає, що можливість контролювати свою вагу втрачається автоматично. Людям з «важкою» генетикою просто доведеться прикладати більше зусиль, щоб тримати себе у формі - їм потрібно покладатися не стільки на спорт, скільки на дієту, і бути більш вимогливими до свого способу життя.