Зайва вага - від нелюбові до себе

Дуже часто причини набору зайвої ваги криються в ... голові. Для того щоб запустити процеси природного схуднення, необхідно прибрати психологічний дискомфорт і навчитися чути сигнали свого тіла.

Зайва вага - від нелюбові до себе
Зайва вага: причини

Звичайно ж, існують і цілком прозаїчні причини набору зайвої ваги, наприклад, гіподинамія або переїдання. Але в будь-якому випадку, корінь неправильної харчової поведінки - в нашій свідомості. Психологи помітили, що до переїдання більше схильні люди, які недолюблюють себе і не приймають себе такими, які вони є. І до тих пір, поки не будуть усунуті психологічні причини набору ваги, зовнішні методи - дієти, походи в спортзал, всілякі детокс-процедури і т.п. - приноситимуть лише короткочасний ефект.

Для досягнення тривалого результату необхідно проводити психотерапевтичну роботу і поряд з цим підключати всілякі зовнішні методи: переходити на правильне харчування, займатися фітнесом і т.д.

Припустимо, у людини занижена самооцінка, він не відчуває, що його думка комусь важливо. Природно, така людина буде всіма силами прагнути до того, щоб відчути себе більш значущою і вагомішою. Не володіючи іншими, конструктивними, способами досягнення бажаного, вона підсвідомо може вибрати найпростіший шлях: «розширити» свої кордони у фізичному світі. Тобто, наростити жировий шар, збільшитися в об'ємі. Наша підсвідомість не розуміє метафор і сприймає все буквально, а повна людина очевидно більша за худу. Тому зайвою вагою часто страждають боязкі і сором'язливі люди, ті, кому складно відстоювати свою думку, хто звик підкорятися обставинам. Крім того, надлишкова жирова маса може бути свого роду захисним панциром, в якому людина ховає своє вразливе «Я». Так буває, коли особистість людини була сильно поранена. Якщо зайві кілограми грають роль захисного панцира, то навіть схуднувши, така жінка буде носити безформний мішкуватий одяг, намагаючись не привертати до себе зайвої уваги.

Як схуднути

Поряд зі зміною ставлення до себе, незайвим буде проводити роботу і на фізичному рівні. Продумай свій план харчування. Мова йде не про те, щоб відмовлятися від усього, що ти любиш і марно намагатися переконати себе, що парова риба - найсмачніше блюдо на світі. Справа в тому, щоб навчитися розпізнавати справжні потреби свого організму. Насправді, наше тіло дуже розумне і прекрасно знає, які саме речовини потрібні йому в даний момент. Привчіться їсти усвідомлено. На практиці це може виглядати так: відчувши бажання з'їсти що-небудь, прислухайся до себе: чи дійсно тобою рухає почуття голоду або ж є якась інша причина, що спонукає тебе сісти за стіл.