Названі корисні властивості малини, котрі відомі не всім

Чай з малиновим варенням вважається кращим народним засобом від застуди. Однак фахівці стверджують, що у цієї ягоди набагато більше корисних властивостей, ніж звикли думати люди.

Крім ідеального поєднання солодкого і терпкого смаку, малина також є відмінним джерелом клітковини. Крім того, в ній міститься велика кількість вітаміну С і трохи менше вітаміну А, тіаміну, рибофлавіну, вітаміну В6, кальцію і цинку. Настільки багатий набір корисних речовин робить ягоду незамінною не тільки в лікуванні грипу, але і в профілактиці хвороб куди більш серйозних.

Так, малина здатна поліпшити здоров’я серця. Антоціани, що містяться в ній, пригнічують запалення, яке може привести до серцево-судинних захворювань. Клітковина ж в Малині допомагає знизити рівень холестерину, що теж позитивно позначається на роботі серця, повідомляє MSN Lifestyle.

За рахунок маленької калорійності малина може стати незамінною в підтримці здорової ваги. Наприклад, дві чашки свіжої ягоди містять всього 128 калорій і 16 грамів високоякісної клітковини. Остання продовжує відчуття насичення, через що довше не хочеться їсти.

Антиоксиданти в Малині борються з вільними радикалами. В результаті зменшуються ознаки старіння. Вітамін С в ягоді сприяє виробленню колагену і зволоженню шкіри, через що вона виглядає сяючою.

Поліфеноли, що містяться в ягоді, усувають запалення. При цьому мова йде не тільки про простудні захворювання. Також це можуть бути будь-які внутрішні запальні процеси.

UkrHealth