Вага людини змінюється в залежності від дня тижня

Фахівці прийшли до висновку, що вага тіла людини змінюється в залежності від дня тижня: іноді він може бути легшим, а іноді на пару-трійку кілограмів важчим.

Вага людини змінюється в залежності від дня тижня
Журнал Obesity Facts опублікував результати наукового дослідження, які говорять про те, що на самому початку тижня наші ваги можуть показувати зовсім не ті цифри, які хочеться на них побачити. «По неділях і понеділках наша вага більша, ніж в інші дні тижня», - стверджують вчені.

Дане твердження, як з'ясувалося, обґрунтовується цілком конкретними цифрами. Дослідники запросили для участі в експерименті 80 дорослих людей у віці від 25 до 62 років, та регулярно їх зважували. Таким чином, фахівці змогли з'ясувати, як може коливатися вага протягом тижня. Прийнявши до уваги індивідуальні особливості, медики встановили наступну тенденцію: вага починає потроху зростати в суботу, йде на спад ближче до вівторка і досягає свого мінімуму в п'ятницю.

За словами дієтологів, така «вагова хвиля» характерна для більшості дорослих людей, що працюють і не сидять на дієті. Зрозуміти, чому так змінюється вага нескладно: з настанням вихідних люди розслабляються і частіше дозволяють собі з'їсти або випити зайвого, тоді як фаза розпалу робочих буднів, навпаки, змушує всіх концентруватися на своїх обов'язках, а не на їжі.

Цікаво, що невелике послаблення у вигляді харчових надмірностей, фахівці з харчування аж ніяк не вважають чимось небезпечним. Якщо людина дозволяє зайву порцію в неділю, а в інші дні тижня не виходить за рамки, то такий «контрольований зрив» не завдасть шкоди для здоров'я, кажуть дієтологи.

У подібної слабкості навіть є корисний психологічний ефект: можливість поласувати чимось смачним знімає напругу, пов'язану з необхідністю стежити за фігурою і постійно рахувати калорії.