Зайва вага робить нас дурнішими

Вчений із Швеції довів, що надмірна вага призводить до зниження пам'яті та прискорення старіння мозку.

Зайва вага робить нас дурнішими
Шведський ендокринолог Андреас Петтерссон з університету Умео представив роботу, присвячену порушенням центральної нервової системи у людей з ожирінням.

Раніше дослідження вже показували, що у товстунів нижча концентрація уваги і вища зношеність мозку, що випереджає вік на кілька років. Порушений обмін речовин призводить до зниження в першу чергу епізодичної пам'яті (збереження в голові дрібниць, які іноді виявляються важливіші чогось глобального).

А доктор Петтерссон у своєму дослідженні спробував довести, що цей процес цілком оборотний. І щоб повернути пам'ять, потрібно просто позбутися зайвих кілограмів. 20 повних жінок у віці від 40 до 60 років були обстежені за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії до і після експерименту. Вчені призначили учасницям збалансовані дієти за типом середземноморської.

Через півроку середній показник ІМТ (індекс маси тіла) учасниць знизився з 32 до 29,2 одиниць і середня вага склала близько 75 кг (до дієти - 85 кг).

Також з'ясувалося, що практично всі товстушки не тільки стали стрункішими, але і порозумнішали. У всякому разі, МРТ показала особливе пожвавлення нейронів в глибинних структурах мозку, що відповідають за пам'ять і концентрацію уваги.