Лад в спальні: 5 підказок

Спальня - це притулок спокою, те місце, де ми ховаємося від хаосу життя. Але, погодьтеся, буває досить важко розслабитися при вигляді гори одягу на стільцях, і журналів, розкиданих по всій комнаті.Перед вами 5 ідей для тих, хто хоче елегантно вирішити цю проблему.

Лад в спальні: 5 підказок

1. Задіюйте місце під ліжком
Ваше ліжко з'їдає величезну площу кімнати. Лише загляньте під нього! Верх нерозумності залишати цей простір для клаптиків пилу. Розмістіть під ліжком пластикові ящики та контейнери для зберігання, в які можна прибирати речі не по сезону. Влітку там будуть «відпочивати» светри та рукавички, взимку - шорти і купальники. Так, ви заодно звільните місце в шафі для речей, які ви носите регулярно.

Лад в спальні: 5 підказок

2. Вибирайте максимально вмістку шафу
Підбираючи гардероб або продумуючи «начинку» для шафи-купе, упевніться, що вам вистачає полиць і особливо секцій для суконь, щоб розвісити всі свої наряди. Завжди можна додати додаткові полиці, а от зі штангою для вішалок справа йде куди складніше.

Також проаналізуйте, що конкретно ви будете вішати на плічки. Якщо довгого одягу (сукні, пальта, плащі) не так багато, як кофт, блуз і піджаків, влаштуйте двоярусний гардероб, розташувавши дві штанги одна під іншою. Нижню - приблизно в метрі від підлоги, - це подвоїть кількість одягу, який ви зможете тут розвісити.

Розділіть повсякденнні одяг-взуття і ті речі, які ви одягаєте раз на кілька місяців. Для першої категорії - найближчі секції, для другої - місця подалі і вище.

Светри, футболки повинні лежати на відкритих полицях, так легше знайти потрібну річ. В висувних ящиках краще тримати речі, які незручно складати - спідня білизна, шкарпетки.

Лад в спальні: 5 підказок

3. Зробіть зберігання зручним для дитини
У ваших інтересах зробити систему зберігання зрозумілою і доступною для дитини. «Дорослі» речі можете прибрати на верхні полиці або в закриті ящики, дитині цікаво тільки те, що знаходиться в зоні його досяжності. А тут повинні бути відкриті полиці і легкі корзини для іграшок. Добре, якщо одяг на вішалках буде висіти низько, щоб дитина сама могла вибрати, що одягти. Заохочуючи дитину складати іграшки в яскраві кошики, ви виховаєте справжнього господаря (або господиню).

Лад в спальні: 5 підказок

4. Думайте вертикально
Навіть у найменшій кімнаті можна вмістити купу речей, не надто захаращуючи простір. Використовуйте площу стін, розвісивши на ній полиці від підлоги до стелі. Наверх приберіть речі, які потрібні вам лише зрідка, нижче - те, що може знадобитися в будь-який момент.

Не забувайте про двері - на них теж можна влаштувати підвісну систему зберігання.

Відмовтеся від приліжкових столиків на користь підголов’я з вбудованими поличками і скриньками. Для маленької спальні вибирайте вузький і високий гардероб, кутовий стелаж, компактну аудіо- та відеотехніку.

Лад в спальні: 5 підказок

5. Забезпечте легкий доступ до сховища
Тільки в тому випадку, якщо шафа вмістка і в ній вистачає вішалок і полиць - одяг не буде осідати в кімнаті. Прекрасно, якщо напоготові буде і корзина для брудної білизни.