Як правильно підібрати дитяче взуття

Як правильно підібрати дитяче взуттяЯк підібрати дитяче взуття - це питання повинно цікавити всіх мам. І воно виникає неспроста, адже від вибору взуття залежить не тільки правильне формування дитячої стопи, але і безпека малюка (наприклад, занадто вільне взуття і дитина буде постійно спотикатися, а у вузькому - косолапити і «загрібати» ніжками).

При купівлі нового взуття питати у малюка, чи зручно йому в тих чи інших черевичках, немає сенсу, адже жировий шар на дитячій стопі значно знижує больові відчуття. При виборі дитячого взуття необхідно дотримуватися певних правил.


Як підібрати дитячу взуття за розміром?
Насамперед, необхідно правильно визначити розмір і повноту стопи. Поставте обидві ніжки дитини (в панчохах) на аркуш паперу і обведіть їх олівцем. Потім візьміть лінійку і виміряйте відстань від п’яти до самого виступаючого пальця. У разі якщо права і ліва стопа розрізняються по довжині, виберіть великий і отриманий результат округліть до 5 мм. Це і буде розмір взуття.

Але так як у різних виробників розміри можуть відрізнятися, обов'язково приміряйте взуття на малюка. Якщо у вас немає такої можливості, виріжте намальовані на папері стопи і наклейте їх на картон. Ці лекала можете вкладати в черевички і таким чином вибирати потрібний розмір.

Не забувайте, що між "носком" черевика і пальцями дитини має бути відстань близько 1 см. У літній час ніжка може трохи набрякати, в зимовий період порожній простір потрібний для того, щоб там накопичувалося тепле повітря і не давало ніжкам замерзнути. Також пам'ятайте про запас для росту ступні.

Як підібрати дитяче взуття за повнотою?
Повнотою стопи називається її обхват у найбільш широкому місці стопи. Не купуйте занадто вузьке взуття - воно може призвести до деформації стопи і порушити кровообіг. Якщо тісним є зимове взуття, ніжки малюка будуть постійно мерзнути. Але й занадто широкі черевики краще не вибирати. У них нога не має опори.

Взуття повинне вдягатися і зніматися не важко. Не чекайте, що черевики, у які ніжка ледве втискується, розносяться, тому краще приміряйте іншу пару. Дитяче взуття має три типи повноти для кожного розміру: великий, середній і вузький. Є такі моделі літнього взуття, повнота яких регулюється за допомогою застібок або липучок.

Що стосується форми "носка", він повинен бути заокругленим, щоб надавати достатньо місця для пальців. Краще, якщо внутрішній край взуття буде вирівняним, оскільки великий палець не буде обмежений.

На думку деяких мам, перше взуття необхідне малюкові тоді, коли він починає стояти на ніжках біля опори, але ортопеди впевнені, що такій маленькій дитині ще рано носити взуття. Винятком є діти, у яких є порушення опорно-рухового апарату, і їм на замовлення шиється спеціальне взуття.

Коли дитина вже навчиться ходити, тоді сміливо йдіть в магазин за першим взуттям, а як підібрати дитяче взуття ви вже знаєте. Але вдома дитині буде краще бігати босоніж. Це зміцнить зв'язки і м'язи ніжок, а також загартує дитячий організм.

Якщо малюк зовсім недавно навчився ходити, не потрібно купувати взуття на виріст, в іншому випадку він буде часто падати. Не купуйте взуття на виріст з супінатором, так як його становище, не відповідає зводу стопи, може призвести до неправильного формування. Надто вільне взуття часто є причиною втоми в ногах і втоми при ходьбі, появі мозолів. Крім того, в такому взутті хода стає човгаючою, і це може увійти у звичку. В зимовому взутті на кілька розмірів більше, ніж треба, мерзнуть ноги.

До трьох років дитяча стопа зростає дуже швидко - приблизно на два-три розміри у рік. Тому розраховуйте, що малюк зможе поносити нове взуття тільки один сезон.