Як вибрати перше взуття для малюка

Гостра необхідність у взутті в крихітки виникає тоді, коли вона збирається зробити свої перші кроки. До цього часу маленькі ніжки можна наряджати у всілякі тапочки, пінетки і шкарпетки. Потрібно це не стільки малюкові, скільки мамі.

Як вибрати перше взуття для малюка
Коли купувати перше взуття

Сигналом про те, що прийшов час заховати симпатичні в'язані пінетки в шафу і відправитися за першою парою взуття для дитини, послужать його спроби самостійно вставати на ніжки. Зазвичай це трапляється в період між 9 і 12 місяцями. Сандалики, черевички, туфельки або чобітки - модель залежить від пори року і погоди за вікном. Для прогулянок по вулиці цілком достатньо однієї пари взуття. Але варто подбати і про те, в чому малюк буде переміщатися по квартирі. Шкарпетки і пінетки можна надягати дитині, яка тільки збирається стати на ніжки. А ось вже для самостійних діточок в якості домашнього взуття на перший час краще вибрати звичайні вуличні черевички. Вони вбережуть ще незміцнілі ніжки від пошкоджень.

Як правильно вибрати взуття дитині

Візуально дитяче взуття повинне радувати маму не менше, ніж її власні туфлі. Проте зовнішня привабливість далеко не найбільш основне, на що варто звернути увагу при купівлі першого взуття для вашого чада. Існує ряд основних параметрів, від яких залежить здоров'я і безпека дитини. А саме:

1. Підошва повинна бути тонка і гнучка.
2. У взуття повинен бути маленький каблучок (5-10 мм). Він допоможе запобігти падінню назад, при якому можна отримати серйозні травми голови.
3. Для хорошої фіксації п'яти потрібен жорсткий задник, який врятує маленьку ніжку від вивиху.
4. Устілка повинна вийматися, щоб у разі необхідності можна було замінити її на устілку з супінатором.
5. Шкарпетки черевичків ні в якому разі не повинні бути звужені. Ніжка повинна розвиватися правильно.
6. Усередині взуття не повинно бути грубих швів, які свідчать про погану якість і можуть натирати ногу.
7. Взуття «на виріст» купувати можна, але от носити його завчасно не варто, ніжка не повинна їздити всередині.

Чи потрібне малюкові ортопедичне взуття для профілактики плоскостопості

Поняття «ортопедичне взуття» взагалі не повинно застосовуватися до здорових дітей. Таке взуття шиється на замовлення за призначенням лікаря і в жодному разі не для профілактики плоскостопості. Всі дітки народжуються з плоскими стопами, які формуються протягом 12 років. Дуже часто ортопедичним називають звичайну взуття з устілкою-супінатором, яка відповідає всім вимогам.

Молоді батьки повинні розуміти, що виникнення плоскостопості жодним чином не залежить від вибору взуття. Його можна запобігти за допомогою супінаторів, прогулянок по нерівних поверхнях (пісок, трава ...) і занять на ортопедичному килимку.