Бажання вчитися у дітей залежить від генів

Успішність дитини і його бажання вчитися залежать не тільки від виховання, а й від генів. До такого висновку прийшли вчені з Університету Огайо в США.

Бажання вчитися у дітей залежить від генів
Багато батьків прикладають чималі зусилля до того, щоб викликати бажання вчитися у своїх дітей. Однак американські вчені з'ясували, що ця мотивація залежить не стільки від майстерності вчителя або батьківського впливу, скільки від генів. За оцінкою авторів дослідження від 40% до 50% мотивації дитини спирається на гени. Так що тяга дітей до здобуття освіти в школі та університеті закладається в них з народження.

У ході дослідження автори вирішили вивчити мотивацію до навчання у різних пар близнюків, які проживають в тих же самих будинках, з тим же самим матеріальним достатком батьків, а також відвідують однакові школи. В даному випадку було легко визначити, що саме є факторами, що впливають на їхнє бажання вчитися - гени або виховання.

Дослідники поставили близнюкам серію питань, і по їхніх відповідях з'ясували, що в справі мотивації до навчання значну роль відіграють гени. У дослідженні брали участь як однояйцеві близнюки, що мають стовідсотково однаковий набір генів, так і неоднояйцеві. У першому випадку мотивація до навчання значно частіше спостерігалася у обох близнюків, якщо хтось один з них із задоволенням відвідував школу.

Це дає право говорити про роль генів та їх вплив на академічну успішність дитини, а також її старанність. Звичайно, результати дослідження не повинні послужити виправданням для вчителів, які перестануть мотивувати своїх учнів до отримання знань. Нагадаємо, що гени відповідають лише за 50% мотивації, так що інша половина цілком у руках дорослих.