Соціологи: Щастя дитини не залежить від типу родини

Діти можуть бути однаково щасливі як з двома біологічними батьками, так і з прийомними або навіть з одним збатьків, з'ясували британські вчені.

Соціологи: Щастя дитини не залежить від типу родини
У досить великому дослідженні соціологи проаналізували дані дослідження Millennium Cohort Study 2008 року, в якому брали участь 12 тис. 877 дітей, і не виявили суттєвої різниці між щастям в різних сімейних умовах.

У дослідженні брали участь діти, які жили з обома біологічними батьками, з біологічним батьком і мачухою або вітчимом, з одним з біологічних батьків. З них 64% зазначили, що вони щасливі іноді або ніколи і 36% сказали, що вони щасливі завжди. Навіть при врахуванні таких факторів, як соціальний статус батьків, який впливав на тип сім'ї, результати не показали значної різниці у відчутті дітьми щастя.

Як зазначає керівник дослідження, доктор Дженні Шонфро, стосунки з батьками і старшими дітьми були тісно пов'язані з тим, наскільки щасливі були семирічні діти. Також був виявлений зв'язок між постійним відчуттям щастя і взаєминами з братами і сестрами і знущаннями в школі.

Дослідники відзначають, що вони виявили подібний результат і при аналізуванні іншої бази даних 2679 дітей у віці від 11 до 15 років, які проживають на території Великобританії: не було виявлено суттєвої різниці в якості життя дітей всіх трьох типів сімей при вивченні ефекту типу сім'ї окремо.