Вчені знайшли спосіб впливати на стать дитини

Китайські вчені знайшли новий спосіб програмувати стать дитини при ЕКЗ. Виявилося, що на нього впливає склад рідини, у якому розвивається зародок.

Вчені знайшли спосіб впливати на стать дитини
Вивчаючи технології екстракорпорального запліднення, група вчених з Пекінського університету зробила унікальне відкриття. З'ясувалося, що живильне середовище, в якій розвивається ембріон, впливає на формування статі.

Враховуючи попередні досліди на тваринах, біологи досліджували понад чотирьох тисяч випадків успішного штучного запліднення і співвіднесли їх з одним з чотирьох видів живильної суміші, в якій розвивався зародок. Виявилося, що різні склади рідини по-різному впливають на формування статі майбутньої дитини.

При цьому дана закономірність працює лише в разі, якщо сперматозоїд був введений в яйцеклітину штучно. Якщо ж сперматозоїд сам запліднив яйцеклітину, рідина навколо ембріона ніяк не впливала на його стать.

Також з'ясувалося, що живильне середовище впливає на стать дитини незалежно від віку батьків та причини їх безпліддя. Керівник дослідження Цзиньлян Чжу вважає, що ембріони по-різному реагують на поєднання компонентів суміші у різних виробників.

На жаль, складу того чи іншого живильного середовища фармакологічні компанії тримають у найсуворішій таємниці. Саме тому вченим поки не вдалося з'ясувати, які саме речовини визначають стать зародка.

Штучно ставити стать ембріона при ЕКЗ генетики вміють вже давно, однак у багатьох країнах така процедура заборонена. Останнє дослідження дозволяє легально проводити цю процедуру, вибираючи склад живильної рідини.