Названий новий спосіб передбачити стать дитини

Польські вчені виявили взаємозв'язок між статтю майбутньої дитини і смаковими уподобаннями вагітної.

Названий новий спосіб передбачити стать дитини
Існує безліч прикмет, виходячи з яких майбутні мами навіть без УЗД намагаються визначити стать майбутньої дитини. Дослідження, опубліковане в журналі Physiology and Behavior, довело, що, принаймні одній з цих прикмет можна вірити - якщо раніше улюблені продукти викликали у вагітної огиду, то, швидше за все, народиться хлопчик.

«Відраза до улюбленої їжі є захисною реакцією організму, завдяки якій у більш уразливого ембріона чоловічої статі з'являється більше шансів вижити, - говорить провідний автор дослідження Агнешка Желажневич з університету Вроцлава. При цьому, відраза до раніше улюблених продуктів харчування - не одне і те ж, що токсикоз, хоча відчуття при цьому досить схожі.

Для того, щоб довести цю гіпотезу, вчені спостерігали за 92 вагітними. Акушери запитували їх про смакові переваги під час перших трьох місяців, а потім аналізували відповіді і порівнювали з статтю народжених дітей. З'ясувалося, що вагітні хлопчиками жінки набагато більш чутливі до запахів і смакових відчуттів. Дослідники пояснюють цей факт особливою реакцією імунної системи вагітної на ембріон хлопчика.

Можливо, це дослідження здасться вам марним, оскільки завдяки УЗД стать дитини можна дізнатися за п'ять хвилин. Проте вчені запевняють, що це відкриття в майбутньому допоможе краще зрозуміти відмінності між процесами, які відбуваються в організмі вагітної в залежності від статі плоду, і уникнути проблем, пов'язаних з невиношуванням.