Дитячі вологі серветки викликають шкірну алергію

В журналі Medical Journal of Australia опубліковані результати дослідження, яке показує, що більшість дитячих вологих серветок містять хімічну речовину під назвою метілізотіазолінон (MI), що використовується в ролі консерванту. На ділі, поширеність шкірних алергій за останні два роки у світі збільшилася з 4% до 7%. І однією з можливих причин, що пояснюють цей сплеск, може бути вплив MI.

Дитячі вологі серветки викликають шкірну алергію
Симптоми, пов'язані з алергією на MI, дуже схожі на ознаки інших розладів шкіри. Точний діагноз може поставити лише досвідчений дерматолог після проведення досліджень. Причому цей діагноз ставиться методом виключення, коли інші способи лікування шкірної алергії не допомагають. Серед симптомів подібної алергії відзначаються почервоніння, висип і наявність специфічних пухирів, особливо в тих зонах шкіри, які найчастіше протираються дитячими вологими серветками, тобто на сідницях і лиці.

Хоча шкірні алергії, пов'язані з вологими серветками, найчастіше відзначаються у дітей, їх наявність можна помітити і у дорослих, які нерідко використовують цей продукт в цілях особистої гігієни. Консервант можна виявити і в інших гігієнічних продуктах, на зразок дезодорантів і зволожувачів. Він уже відомий в якості одного із збудників алергії.

Сьогодні його вважають головною причиною контактного дерматиту - різновид розладу, що виникає у відповідь на вплив алергенів на шкіру. Крім косметологічних продуктів, MI також міститься в градирнях (пристроях для охолодження води) і фарбі.