Топ-5 шкідливих компонентів шампуню

Більшість жінок, вибираючи шампунь, звертають увагу на марку, рекламу, думку подруг і, звичайно ж, упаковку. Але подібних критеріїв недостатньо. Перше, на що варто звертати увагу при виборі шампуні — його склад. Якісний шампунь містить від 20 до 30 відсотків речовин, тому розібратися в складі без допомоги фахівця дійсно складно.

Топ-5 шкідливих компонентів шампуню
1. SLS — Sodium Laureth Sulfate

Спочатку SLS використовувася для чищення механізмів, машин. У шампуні ж він відповідає за піноутворення. Хімічний склад даного компонента дозволяє йому потрапляти в кров через пори шкіри і накопичуватися в тканинах печінки, серця та очей. Це токсичний мутаген, який може порушувати процеси метаболізму. Сульфанат натрію дійсно позбавляє волосся від жиру, але також сушить шкіру голови. Якісні шампуні практично не містять цієї речовини.

2. BHT — Butylated Hydroxytoluene

Канцероген, який перешкоджає окисленню жирів при взаємодії з повітрям. У багатьох країнах Європи його вже давно заборонили використовувати в косметичних засобах.

3. Sodium Lauruulaureth Sulfate

Інші назви цієї речовини — натрію лаурил, або лауритсульфат. У шампунях використовується через очищувальні властивості. Багато виробників часто маскують цей компонент як «витяжку кокоса». Це дуже дешевий і досить шкідливий продукт нафтопереробки. Він набагато підвищує схильність людини до алергії, викликає лущення шкіри (лупа), почервоніння, висип.

4. TEA, DEA

Інгредієнт, який досить часто зустрічається у складі шампунів, як дешевих, так і дорогих. У складі цих сполук присутній аміак, який при тривалому використанні завдає токсичну дію на весь організм. Здатний викликати алергію, сухість шкіри голови і подразнення очей.

5. SLES — лауритсульфат натрію

Цей компонент більш безпечний і м'який, на відміну від SLS. Його часто використовують в дитячих шампунях. Незважаючи на це, SLES також шкідливий, хоча ефект його досить короткочасний і не має властивості накопичуватися в організмі. Його просто потрібно ретельно змивати.