Чи може фарба для волосся вбити людину?

Які ризики для здоров'я при фарбуванні волосся? Відомо, що алергія на фарбу може приводити до дуже сумних наслідків, включаючи і навіть летальний результат, але наскільки це ймовірно?

Чи може фарба для волосся вбити людину?
Дійсно, алергія на фарбу для волосся може розвинутися до тієї міри, коли мова вже буде йти про життя або смерть людини. Правда, подібні випадки є надзвичайно рідкісними. Приміром, у Великобританії повідомляли про 17-річну дівчину родом з Шотландії, яка фарбувала волосся з допомогою купленої в магазині фарби. Через 20 хвилин у неї почалася нудота, вона втратила свідомість і померла пізніше в лікарні.

У Британії та США, а також в деяких інших країнах неодноразово повідомлялися історії про підлітків, які зіткнулися з сильними набряками після алергії на фарбу для волосся. Всі ці випадки були пов'язані між собою, так як причиною алергії стало речовина парафенілендіамін (PPD) - барвник, який застосовується в деяких домашніх фарбах і засобах для професійного використання.

"Мільйони людей абсолютно нормально реагують на PPD, - говорить дерматолог Бенджамін Бренкін з Toronto Dermatology Centre в Канаді. - Але є невеликий відсоток тих, у кого на цей інгредієнт може розвинутися алергія. Чим темніша фарба для волосся, тим вища в ній концентрація PPD. Серед алергічних реакцій, які я спостерігав, можна відзначити подразнення шкіри, набряки і почервоніння. Однак вони можуть прогресувати і далі, викликаючи найнебезпечніше алергічне ускладнення - анафілактичний шок. Правда, це буває в дуже рідкісних випадках".

У деяких брендів, які продають фарбу для волосся, PPD відсутня. Як правило, його замінюють на paratoluenediamine (PTD). Він також може викликати алергію. Деякі фарби на основі хни містять PPD або PTD. Дуже важливо у зв'язку з цим точно слідувати інструкціям, які додаються до упаковок. Попередньо необхідно перевірити можливість розвитку алергічної реакції, завдавши невелику кількість фарби на маленьку ділянку шкіри де-небудь на руці.