9 продуктів, небезпечних для дітей до трьох років

Деякі продукти, які мами звикли давати своїм малюкам, можуть зашкодити дитячому організму. Дієтологи радять бути обережнішими навіть з їжею, яку прийнято вважати корисною.

9 продуктів, небезпечних для дітей до трьох років
М'ясні і рибні бульйони. При варінні в них переходить занадто багато екстрактивних речовин, які подразнюють уразливий шлунково-кишковий тракт дитини. Так що найменшим краще всього готувати супи на овочевому бульйоні, а м'ясо подавати окремо.

Докторська ковбаса. Навряд чи знайдеться мама, яка вирішить запропонувати дитині сирокопчену ковбасу зі шпиком, а ось докторську ковбасу і молочні сосиски багато хто чомусь вважають більш безпечним варіантом. І даремно - у них також дуже багато жирів, солі і харчових добавок, які не підуть на користь дитині.

Червона і чорна ікра. Ми чули, що цей делікатес багатий цінними жирами, а тому в свято обов'язково запропонуємо такий бутербродик малюкові. На щастя, більшість дітей не поділяє наших захоплень, і це правильно. Через велику кількість солі і подразнюючої дії на травний тракт, ікра абсолютно не підходить малюкам.

Морепродукти. Малюк з хорошим апетитом, можливо, не відмовиться від відварених креветок або кальмарів. Але ці продукти важко перетравлюються і, отже, виключаються з дитячого і дієтичного харчування.

Овочеві соління. Кабачкова ікра, оливки, маслини, баночний огірочок - деяких дітей так і тягне на солоненьке. Ось тільки давати дитині такі страви дієтологи категорично не радять через велику кількість спецій і солі, надлишок яких загрожує проблемами з нирками.

Гриби. Ні лісові гриби, ні «нешкідливі» парникові шампіньйони не варто готувати дітям аж до школи. Цей продукт дуже важко засвоюється і може викликати у дитини розлад травлення.

Глазуровані сирки. У складі цієї ласощі - надлишок цукру і жирів, ароматизатори, емульгатори, стабілізатори, а от власне сиру там набагато менше, ніж хотілося б, тому виступати заміною цього важливого продукту вони не можуть.

Морозиво. Прочитайте склад цього продукту, і сумніви, чи варто давати його дитині, розсіються відразу. Емульгатори, стабілізатори, ароматизатори, рослинні жири - і це ще не весь список компонентів, потенційно небезпечних для маленької дитини.

Шоколад. До трьох років дітям не варто давати його, оскільки какао часто викликає алергію. А якщо в шоколадку або цукерку додані штучні смакові компоненти, ризик алергії стає ще вище.

Шлунково-кишковий тракт дитини до трьох років здатний переварити далеко не всі продукти, які з'являються на столі у його батьків. Так що, якщо ви не хочете спровокувати алергію у малюка або розлад травлення, прислухатися до порад дитячих дієтологів все-таки варто.