Дієтологи радять жир і не радять цукор

Вживати в їжу рослинні жири і навіть трохи тваринних жирів більш корисно для здоров'я, ніж їсти багато мучного і солодкого, але мало жирного. До такого висновку прийшли фінські дослідники, які здійснили багаторічний проект «Північна Карелія».

Дієтологи радять жир і не радять цукор
Якщо раніше медики вважали, що тваринні жири повинні складати не більше 5-6% від добового раціону, то тепер учені вважають, що цей рівень може бути збільшений удвічі - без побоювань за здоров'я. Однак при цьому має бути зведено до мінімуму споживання швидких вуглеводів, що містяться в продуктах з цукром, фруктозою, борошном і крохмалем.

В рамках експерименту дві групи добровольців протягом року дотримувалися дієти - з обмеженням вуглеводів і з обмеженням жирів. Учасники з першої групи харчувалися в основному білками і жирами, джерелами яких були риба, рослинні масла і горіхи, а також частково сир і червоне м'ясо. У другій їли в основному крохмалисті продукти.

В результаті з'ясувалося, що люди в першій групі зуміли значніше схуднути - в середньому на 3,6 кг більше, ніж у другій. Але для дослідників дивніше було не це, а те, як змінилися показники роботи організму в учасників експерименту.

«У тих, хто їв тваринні жири, не тільки набагато більше знизилася загальна кількість жиру в організмі, але і покращився стан м'язової маси, хоча ні в одній з груп рівень фізичної активності не змінювався. А ось у тих, хто потрапив у «вуглеводну» групу, більше скорочувалася м'язова маса, ніж жирова », - повідомили автори проекту.

Крім того, у групі, що вживала жир, підвищився рівень "хорошого" холестерину, що і значно знизило ймовірність серцевого нападу протягом найближчих 10 років. Ті ж, хто їв мало жиру, не отримали поліпшення цього показника.

Що цікаво, в учасників «жирової» групи тваринні жири становили близько 13% їх щоденного раціону - це притому, що раніше фахівці рекомендували граничну норму тваринних жирів тільки в 5-6% від добового раціону. Таким чином, дослідники резюмували, що корисніше відмовлятися від мучного і солодкого, ніж від жирів.