Як привчити дитину до порядку

Спіткнулися об кинуту іграшку, наступили на недоїдену цукерку, а свої сережки знайшли, скажімо, у вазоні з квітами? Нічого страшного, просто у вас росте чудова дитина! Ви часто чуєте від своїх подруг, які у них хороші і виховані діти, як вони самостійно готують собі їжу поки мама на роботі, як роблять прибирання до її приходу? Впевнена, що так, і, звичайно, хочете щоб ваше чадо було трохи спокійнішим й більш організованим? Тоді скористайтеся нашими порадами.

Як привчити дитину до порядку
Почніть з себе

Ні для кого не секрет, що дитина бере приклад зі своїх батьків, тому не варто очікувати порядку від дитини, якщо самі не в змозі його підтримувати. Для того, щоб зрозуміти що таке порядок, дитина повинна спостерігати його кожен день. А для того, щоб ця умова була можливо, варто підтримувати порядок: регулярно складати речі по своїх місцях, витирати пил, мити підлогу, мити посуд після прийому їжі, мити і чистити взуття й т.д. І бажано, щоб цим систематично займалися всі члени сім'ї по рівній мірі. У такому випадку, діти легше засвоюють подібні правила і з часом починають сприймати сімейні обов'язки як належне.

Як зробити процес прибирання цікавим?

Не секрет, що найкраще діти вбирають інформацію граючи. Знаменита книга Франсуа Рабле "Гаргантюа і Пантагрюель" добре описує ситуацію навчання за допомогою гри. Саме до процесі гри учні засвоюють найбільший обсяг інформації, набувають необхідні навички. Тому варто спробувати перетворити прибирання на цікаву пригоду. Наприклад, можна влаштувати гру "допоможи іграшкам повернутися додому". Дитина обов'язково захоче допомогти улюбленому Ведмедику повернутися до своєї обителі, віднісши його назад до коробку.

Помилки, які допускають батьки:

1) Охайність всіх членів сім'ї не означає, що і ваш малюк буде таким же, він не вбирає любов до порядку з молоком матері, дитину цьому потрібно вчити.

2) Прибирання - це не природний обов'язок всіх членів сім'ї, дитину потрібно заохочувати за виконану роботу, інакше їй швидко набридне допомагати по дому.

3) Не можна примушувати дітей прибиратися. Це ні до чого доброго не приведе, краще зацікавити дитину.

4) Покарання за небажання малюка прибирати свої іграшки - не кращий варіант. У цьому випадку краще вчинити хитро, наприклад, відмовитися вмикати улюблені мультики.

5) Спроби навчити дитину всім справам одночасно не увінчаються успіхом. Дитина вчиться поетапно, поступово опановуючи нові навички.

Пам'ятайте, що найбільшу роль до привчанні дитину до порядку грають любов і розуміння. Враховуйте те, що це все ж маленька людина, їй складно вчитися новому, важко виконувати прості на ваш погляд доручення. Якщо дитина починає втрачати інтерес - не змушуйте, їй ще складно концентрувати свою увагу на чомусь так довго. Власне, ваша дитина - це найкращий орієнтир для вас: якщо ви бачите, що їй цікаво - продовжіть гру, якщо ні, то акуратно переведіть її увагу на що-небудь інше. Такий підхід діє найкраще.