Причини, за якими дітям необхідно доручати домашні справи

Щоб виховати з дитини гідного члена суспільства, не потрібно вдаватися до жалості.

Якраз навпаки, домашні доручення та обов'язки допоможуть навчитися дисципліні і порядку, інформує Ukr.Media.

Чому важливо давати дітям роботу по дому

Ще в кінці минулого століття батьки не бачили нічого поганого в тому, щоб у дитини були особисті обов'язки. Так, наприклад, дівчатка допомагали з прибиранням, мили посуд, вчилися готувати разом з мамами. Батьки показували синам, як користуватися інструментами, прищеплювали елементарні знання про ремонт, будівництво.

Згідно з дослідженнями соціологів, за останні 10-15 років ця тенденція змінилася, причому, дуже різко. Тепер батькам стає шкода своїх дітей, навіть попри те, що вони можуть бути цілком дорослими.

Така поведінка з боку мам і тат ні до чого доброго не призведе. Дитина не розуміє, що означає бути самостійною, навіщо необхідно працювати, звикає, що за неї все роблять.

В університеті Англії навіть був проведений експеримент, суть якого була в спостереженні за підростаючими дітьми. Так, ті малюки, які з дитинства привчені обслуговувати себе самі і допомагати іншим, в дорослому віці швидше домагаються хороших результатів, стають успішними, багатими і знаменитими. Крім того, такі діти набагато швидше знаходять друзів, більш дипломатичні, знають, як краще вести розмову, щоб знайти контакт з людиною.

Які домашні справи доручити дітям

Маленька дитина не зможе впоратися з усім одночасно, тому обов'язки варто вводити поступово. Почати варто з найпростіших завдань, які стосуються особисто дитини.

Малюків з трьох років можна і навіть потрібно привчати самостійно прибирати за собою іграшки. Це допоможе їм звикнути до того, що за чистотою навколо себе потрібно стежити і підтримувати. Саме час і пояснити елементарні правила гігієни — чищення зубів, миття рук, причісування. Ці процедури повинні стати обов'язковими для дитини 3 років.

У чотири роки малюк вже може почати допомагати батькам. Його можна попросити протерти пил, віднести столові прилади, покласти на місце книгу або журнали. Крім того, дитина повинна самостійно заправляти своє ліжко вранці.

А ось з шести років вже майбутній школяр повинен брати повноцінну участь в прибиранні будинку. Наприклад, він може пилососити і виносити сміття. Крім того, якщо у квартирі є тварини, варто доручити самостійно доглядати за вихованцем, вигулювати — так виробляється почуття відповідальності.