Світлофори небезпечні для здоров'я водіїв

Хоча світлофори створені для того, щоб скоротити кількість дорожньо-транспортних пригод та зберегти людські життя, насправді, вони становлять небезпеку для водіїв. Виявляється, стоянки на світлофорах призводять до потрапляння великої кількості забрудненого повітря в легені.

Світлофори небезпечні для здоров'я водіїв
Дослідники з Університету Суррея у Великобританії виявили, що 20% усіх шкідливих викидів, якими водій дихає під час пересування на автомобілі, потрапляє в його легені під час зупинок на світлофорах. Зазначимо, що загальна тривалість часу цих стоянок складає всього 2% від всієї довжини поїздки.

Мова йде про специфічні наночастинки, які виділяються з вихлопних газів автомобілів. Відомо, що вони пов'язані з важкими проблемами для здоров'я, включаючи астму, серцево-судинні хвороби і дитячу лейкемію. Вчені встановили, що люди, які живуть, працюють або пересуваються поряд з великими автострадами, частіше стикаються з подібними хворобами.

"Час, який ми витрачаємо на пересування на автомобілях, залишається практично незмінним в останні 10 років, незважаючи на всі зусилля його скоротити, - говорить автор дослідження доктор Прашант Кумар. - Але все більша кількість автомобілів щороку виїжджають на дороги, і ми піддаємося все більш високому рівню забруднення повітря по дорозі на роботу і додому".

Раніше американські вчені з'ясували, що невеликі відстані між зупиненими автомобілями призводять до більш сильного впливу шкідливих викидів на людей, які знаходяться в салонах. Ці викиди нещодавно потрапили в список 10 найбільших ризиків для здоров'я людини у всьому світі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я. Щороку шкідливі викиди вбивають близько 7 млн осіб.

Зазначимо, що британські дослідники вивчали лише вплив шкідливих вихлопів на водіїв. Нескладно припустити, що стоячі на світлофорах пішоходи також отримують свою фатальну дозу.