У кожному 10-му душі можна підхопити небезпечну хворобу

Вчені з Університету Ланкастера виявили, що звичайний прийом душа може викликати важку хворобу Крона. Виявилося, що небезпечні бактерії мешкають в одному з кожних 10 санвузлів.

У кожному 10-му душі можна підхопити небезпечну хворобу
На думку дослідників, шкідливі бактерії, що мешкають у ванних кімнатах здатні виступити в ролі своєрідного спускового гачка хвороби Крона - хронічного неспецифічного гранульоматозного запалення шлунково-кишкового тракту. Тому що приймаючи душ потрібно включити воду і почекати кілька десятків секунд перед тим, як обливатися. За цей час небезпечні патогени можуть бути змиті.

Мова про бактерії mycobacterium avium subspecies paratuberculosis, які викликають хворобу Джона - хронічний гранулематозний ентерит у тварин і особливо у великої рогатої худоби. Ці ж бактерії пов'язані з початком розвитку хвороби Крона у людини. При вибірковій перевірці ванних кімнат по всій Великобританії дослідники виявили присутність цих бактерій у кожному 10-му душі. Виявилося також, що бактерії живуть у краплі річкової води, які здуваються вітром.

"Ми вперше виявили ці бактерії у ванних кімнатах, - говорить автор дослідження професор Роджер Пікап. - Вони проходять через водопровідну систему і разом з іншими мікроорганізмами формують біоплівку в душових трубах, потім ростуть і вимиваються разом з водою з душу прямо на людину. Тому ми настійно рекомендуємо включати душ на 30-40 секунд, не встаючи при цьому в кабінку, щоб дати можливість змити ці бактерії. Особливо актуально це для тих ванних кімнат, якими не користувалися якийсь тривалий час".