Ніколи не робіть цього: чому постільну білизну не треба прасувати

Організація побуту з часом змінюється, тому господині переглядають свої погляди на деякі процеси, наприклад прасування постільної білизни. Розберемося детальніше, чи можна не прасувати постільну білизну.

У цього процесу є як плюси, так і мінуси. Із очевидних плюсів - це естетика. Педантичним людям важливо бачити ідеально випрасовану білизну. Втім процес прасування займає вкрай багато часу, а тканина помнеться під час сну. Тож господині зрозуміли, що постільну білизну не треба прасувати.

Чому не можна прасувати постільну білизну?

Будь-які тканини під час прасування знижують гідроскопічну функцію, а отже гірше поглинають вологу. Сон буде порушено, адже тканина вже не зможе забезпечити нормальний температурний режим тіла.

Існує ще один факт, чому не рекомендують прасувати постільну білизну. Річ у тім, що у процесі прасування виникає накопичення статичної електрики. Спати, загортаючись у таку білизну, дискомфортно для багатьох людей.

Якщо зім’ятості вас надто дратують, то є кілька способів, як не прасувати постільну білизну. Для того, щоб небажаних зім’ятостей не було, рекомендують рівномірно розвішати її під час сушіння, струсивши перед цим. 

Крім того, сучасні пральні машини часто оснащені сушками або режимами прасування. Скористайтеся цими функціями, додавши кондиціонер, або засіб для пом’якшення води.

Тож, ми розібралися, чи потрібно прасувати постільну білизну після прання. Тепер — до інших нюансів.

Яку постільна білизна можна не прасувати?

Натуральні тканини, як правило, після прання мають більше зім’ятостей, ніж синтетичні. Тож, якщо у складі тканини є синтетика, то вона буде зберігати пряму форму після прання.

Можна не прасувати білизну із таких матеріалів:

  • махра;
  • перкаль;
  • полікоттон;
  • пополін;
  • мікрофібра.

Ці тканини зберігають форму після прання та не потребують додаткового прасування. Ба більше, праска може зіпсувати їхні переваги.

Як прасувати постільну білизну?

Водночас у деяких випадках відпадають питання, чому потрібно прасувати постільку білизну. Наприклад, якщо йдеться про немовлят. Малюкам необхідно прасувати усі речі, зокрема і постільну білизну. Додаткова термічна обробка допомагає знищити будь-яких паразитів та бактерій, які можуть зашкодити дитині.

Найкраще прасувати білизну на м’якій дошці для прасування. Налаштуйте середній режим подачі тепла та скористайтеся функцією відпарювання. Таким способом найефективніше позбутися зім’ятостей тканини. 

Декому мало прасувальної дошки для цього процесу. У пошуку шляхів полегшення цього процесу люди інколи прасують просто на ліжку. Втім, чи можна прасувати постільну білизну на ліжку? Це робити не рекомендовано, адже якість вашого сну у такому ліжку значно постраждає. Накопичена статична електрика докучатиме вам ще довго після цього процесу.