Лікарі забороняють сушити білизну вдома

Експерти в області медицини наполегливо закликають людей не сушити речі після прання в приміщеннях. Це серйозно збільшує ризик для здоров'я людини, так як мокрий одяг допомагає поширенню небезпечних бактерій.

Лікарі забороняють сушити білизну вдома
Сушка білизни після прання в квартирі збільшує рівень вологості в приміщенні максимально на 30%. Це створює ідеальне живильне середовище для поширення різного роду бактерій і грибків. Експерти особливо побоюються грибка Aspergillus fumigatus, який представляє серйозну загрозу для здоров'я людей.

Статистика свідчить про зростання кількості пацієнтів, яким потрібне лікування від цього грибка, після того, як вони його вдихають. Спори Aspergillus fumigatus викликають легеневі інфекції і призводять до таких хвороб, як легеневий аспергільоз. Це захворювання є незворотнім, воно викликає смертельно небезпечні пошкодження легенів і синусів. Тому експерти наполегливо закликають людей сушити білизну де-небудь на вулиці або в барабанній сушарці.

«В одній порції мокрих речей, вилучених з пральної машини, міститься приблизно два літри води, які потім випаровуються в кімнату, - говорить професор Девід Деннінг з Національного центру лікування аспергільоза в Манчестері. - Більшість з нас або мають імунітет до грибка Aspergillus, який росте в таких вологих умовах, або володіють здоровим організмом, що дозволяє боротися з інфекцією. Однак жертви астми знаходяться в особливо вразливому становищі, у них починаються кашель і нежить. А у людей з ослабленою або пошкодженою імунною системою, подібних до ракових пацієнтів, які проходять через хіміотерапію, чи пацієнтів зі Снідом, грибки можуть викликати аспергільоз. За певних обставин ця хвороба є смертельною. Тому я раджу сушити мокре білизна де-небудь на вулиці, в спеціальній сушарці або в добре вентильованому внутрішньому просторі подалі від спальні і вітальні».