Експерти ВООЗ назвали 5 круп, найбільш корисних для роботи кишечника

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я стверджують, що денний раціон здорової людини повинен включати не менше 40% злакових.

Їж кашу, кашалот

Пам’ятайте слова цієї веселої дитячої пісеньки, яку співали на дитячих святах? У ній стверджувалося, що той, хто їсть кашу, може вирости до неймовірних розмірів. Цей факт можна оскаржити, але тим не менше експерти ВООЗ стверджують, що денний раціон здорової людини повинен складатися зі злакових не менше ніж на 40 відсотків. Тільки тоді ви будете впевнені, що організм зможе працювати без збоїв. Але як серед величезного розмаїття круп вибрати ті, які найбільш корисні?

Королева гречка і дикий рис

Ви думаєте, що їсти на сніданок корисно тільки вівсянку, ви помиляєтеся. Гречка — ось лідер серед круп. Дієтологи вважають її ідеальною за всіма показниками. Вона джерело заліза, магнію, фосфору, міді і марганцю. Гречку включають в обов’язковий раціон малюків і людей похилого віку.

Хочете скинути вагу — їжте гречку, хочете набрати м’язову масу — крупа для цього підходить: вам допоможе рослинний протеїн, а повільні вуглеводи і антиоксиданти захистять організм від старіння. А груба клітковина здатна стимулювати перистальтику кишечника, виводити надлишки холестерину, знижувати ризик розвитку діабету і боротися з гіпертонією.

Для любителів рису є дві новини: хороша і погана. Хороша в тому, що рис корисний і є незамінним джерелом цинку. Це речовина, що захищає і відновлює шкіру і слизові. Погана — найбільш корисними є бурий і дикий рис. У рисі багато мікроелементів, але всі корисні речовини, такі як фосфор, магній, цинк, вітаміни групи В, а також клітковина містяться саме в лушпинні зерен. Тому, якщо ви хочете харчуватися рисом і отримувати такі необхідні організму джерела вуглеводів, то доведеться віддати перевагу бурому. Так само корисно час від часу вживати страви з дикого рису, який вважається ще більш насиченим за своїм мікроелементним складом.

Все-таки вівсянку, сер?


Так, від вівсяної каші відмовлятися не варто. Груба клітковина, білок, ряд мікроелементів: калій, магній, цинк, бета-глюконат і вітаміни А і Е — це все міститься у вівсянці. Вченими доведено, що клітковина разом з бета-глюконатом надають на організм виражену протихолестеринову дію, захищаючи судини від його надлишків.

Все, що написано було про користь вівсяної крупи це правда, але бажано вживати її НЕ дрібного помелу, а звичайну цельнозернову.

Потрібен білок, вітаміни К, групи В, Е, бета-каротин, магній, кальцій і залізо — налягайте на булгур. Крупа не тільки благотворно впливає на роботу кишечника, але є жовчогінним засобом.

До речі, як і кукурудзяна крупа. Страви, приготовані з неї — джерело вітамінів Е, А, В, Н, заліза, кальцію, магнію і фосфору, а також амінокислот — триптофану і лізину. Кукурудзяна крупа корисна для шлунка, жовчного міхура і печінки. Сьогодні, особливою популярністю користується кукурудзяна мука. Вона вважається найбільш дієтичною і не містить глютен.