5 простих способів зміцнити імунітет

Зміцнення імунітету вимагає від людини самодисципліни та цілеспрямованості. Імунна система – це перша лінія захисту організму від хвороботворних агентів, таких як віруси, бактерії та грибки. Імунітет їх знешкоджує та запобігає проникненню в клітини, а також бореться із захворюваннями, які спричиняють зміни в організмі, як неконтрольований ріст клітин, пише Жіночий світ.

Тренер з особистого розвитку Люк Коутіньо розповів про кілька простих способів зміцнити імунітет. Особливо важливо дотримуватись їх в період застуд та під час пандемії COVID-19. Ось, що вам треба зробити:

Харчуйтесь повноцінно та збалансовано. Надавайте перевагу свіжим домашнім продуктам. Включіть у раціон якнайбільше сезонних фруктів та овочів, також переконайтесь, що ви вживаєте достатньо бобових, цільних злаків, горіхів та насіння.

Регулярно виконуйте фізичні вправи. Фізичні вправи допомагають покращити здоров’я, контролювати вагу та зміцнити імунітет. Але пам’ятайте – не достатньо тренуватись пів години або годину, потрібно залишатись активними протягом всього дня. Дихальні вправи, присідання, підйом по сходах замість використання ліфта, вправи на розтяжку – все це може вам допомогти.

Стежте за якістю сну. Здоровий сон дуже важливий для нашого імунітету. При чому за словами Коутіньо, важлива не стільки кількість сну, як його якість. Тому лягайте спати в прокидайтесь в один і той самий час і постарайтесь не вживати кофеїн після 16.00. Подбайте про те, щоб обстановка у вашій спальні заспокоювала та допомагала розслабитись. Випийте перед сном напій, який може покращити ваш сон, як ромашковий чай чи молоко з куркумою.

Контролюйте рівень стресу. Надмірний стрес може порушити ваш сон, травлення, імунну функцію, а також призвести до збільшення ваги. Ви можете спробувати дихальні вправи, прогулянки на природі, прослуховування музики, та будь-яку іншу діяльність, яка допомагає вам заспокоїтись та розслабитись.

Покращуйте здоров’я кишечника. Здоровий кишечник – це важлива умова для міцного імунітету. 80% імунних клітин знаходяться саме в ньому. Включіть до свого раціону пробіотики та пребіотики з таких продуктів, як кефір, кисломолочний сир та йогурт. Вони живлять корисні бактерії в кишечнику, покращують його мікрофлору та загальний стан здоров’я кишечника.