Аналіз крові підкаже, кому загрожує рак грудей

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), злоякісна пухлина молочної залози - найбільш поширена форма раку у жінок. В даний час для діагностики раку грудей використовується мамографія. Вона дозволяє виявити рак грудей на ранніх стадіях з точністю до 75%, повідомляє NewsRu..

Аналіз крові підкаже, кому загрожує рак грудей
Дослідники з Університету Копенгагена заявляють: вони створили простий тест, який може замінити існуючий метод діагностики. Він визначає ризик раку грудей,

Вчені запозичили метод з харчових досліджень. Він полягає в обробці та аналізі великих обсягів біологічних даних. Так, фахівці ретельно вивчили весь склад крові, а не обмежилися окремими біомаркерами. В результаті дослідники отримали багато важливої ​​інформації, яку можна було використовувати для діагностики.

За словами вчених, у процесі розвитку пухлини молочної залози відіграють роль не окремі біомаркери, а набір біомаркерів та їх взаємодію. Фахівці планують провести більш масштабне дослідження, щоб оцінити ефективність тесту. Поки вони підводять наступний підсумок: новий метаболічний профіль пророкує ризик розвитку раку молочної залози за 2-5 років з точністю до 80%.