Вчені знайшли тварин, відповідальних за спалах лихоманки Ебола

Фахівці з Берліна знайшли можливе джерело спалаху лихоманки Ебола. Вчені вважають, що у великій мірі відповідальні за це кажани, а саме - летючі собаки.

Вчені знайшли тварин, відповідальних за спалах лихоманки Ебола
Про те, що можливим джерелом спалаху лихоманки Ебола є кажани, повідомляється в журналі EMBO Molecular Medicine. З'ясувалося, що вчені з Інституту Роберта Коха провели цікаве дослідження. У його авторів виникло дві теорії про те, що летючі миші могли зіграти роль джерела спалаху лихоманки Ебола.

Наприклад, як розповів провідний автор дослідження Фабіан Леендертц, епідемія могла початися після того, як жителі села на південному сході Гвінеї, де часто вживають в їжу летючих собак, з'їли м'ясо хворої тварини.

За іншою версією, спалах Еболи почалася після того, як вірус вразив дворічного хлопчика. З дитини хвороба поширилася і на дорослих. Сам малюк підхопив лихоманку від криланів, які жили на деревах поруч з будинком.

Деякі експерти кажуть, що друга версія найбільш життєздатна. Про це, на їхню думку, свідчать результати чотирьохтижневих польових досліджень, в ході яких біологи вивчали життя села, місцеву фауну, а також проводили необхідні аналізи.

Відзначимо, що в ранніх дослідженнях вчені встановили той факт, що летючі миші можуть бути переносниками вірусу грипу.