Коли малюкові пора спати окремо?

Головне питання всіх батьків: як зрозуміти, що ось, вже прийшов час дати малюкові його власну територію для сну?

Звичайно, коли малюк перебуває з батьками, то він відчуває себе в безпеці і дорослим не потрібно вставати і йти в дитячу. Але ось дітки, які сплять в окремій кімнаті, швидше стають самостійними. І батьки можуть спокійно ходити, а не на навшпиньки, у своїй власній спальні.

Від народження і до 6 місяців немовля перебуває з мамою цілодобово. Орієнтуйтеся на потреби вашого малюка, якщо малюк комфортно почувається в своєму ліжечку - привчайте його спати окремо навіть з перших місяців життя.

6 місяців - 1,5 року ваш малюк більш активний - він вивчає навколишній світ, може навіть проявляти активність в нічний час. Якщо бачите, що його сон став тривожним або він прокидається, перенесіть його в своє ліжко.

1,5 - 2,5 років - вік, коли малята можуть боятися самотності і темряви. У цей період дозволити синочку або дочечці побути поруч з вами, поки не подолає свої страхи.

2,5 до 3-х років - час, коли діти стають все більш самостійними і незалежними від дорослих. Привчайте вашого янголятка відпочивати на самоті.

У будь-якому випадку, питання, коли діткам починати спати окремо - дуже індивідуальне. Варто звертати увагу не тільки на вік, але і на активність і характер карапуза.

Отже, з питанням віку розібралися. Тепер перейдемо до наступного, не менш важливого моменту: що ж зробити, щоб дитина охоче хотіла йти спати до себе в ліжечко.

Все поступово. Дайте час собі - наберіться терпіння, і дайте час малюкові. Можете почитати йому книги, де у героїв є свої кімнати, спальні місця. І це все барвисто описується або проілюстровано. Дайте дитині в ліжечко улюблену іграшку. Почніть привчати до своєї території з денного сну, а тільки потім нехай карапуз пробує поспати там вже і вночі.

Обладнайте дитячу кімнату разом з дитиною. Дуже важливо, щоб він любив свою спальню, нехай там будуть його особисті речі, фото, коробки з іграшками.

НашаМама