Чому дитина плаче: вчимося розуміти мову новонародженого

Статистика свідчить, що навіть найздоровіший малюк плаче в середньому до трьох годин на добу. Чому? Насправді, все просто. Новонароджений малюк ще зовсім не може пояснювати свої потреби, тому будь-який дискомфорт або побажання він виражає з допомогою плачу. Обмочився він, замерз або зголоднів - реакцією на будь-яку потребу буде голосний плач. Як же навчитися розрізняти настільки одноманітний сигнал, щоб зрозуміти, чого саме хоче від тебе твоя дитина?

Чому дитина плаче: вчимося розуміти мову новонародженого
Отже, по мірі росту і розвитку, дитина буде знаходити інші методи спілкування з батьками: дивитися в очі, посміхатися або кривитися, демонструвати емоції за допомогою звуків. Ну а поки цього не сталося, тобі потрібно навчитися швидкому реагуванню та вгадуванню причин дитячого плачу.

Голод. Найчастіша причина плачу малюка - голод. Шлунок немовляти дуже малий, тому, навіть якщо ти недавно його погодувала, він цілком може незабаром знову зголодніти через короткий час. Особливо це стосується перших днів життя дитини, коли груди мами ще не дають потрібний обсяг молозива і молока, або ж малюк ще не призвичаївся правильно смоктати. Якщо ж годування не допомогло вгамувати плач - йдемо далі.

Дискомфорт
. Досить часто тісний незручний одяг або брудний підгузник викликають справжню бурю обурення у новонародженого. У такому випадку потрібно переодягнути малюка, замінити підгузник і подивитися на його реакцію.

У кожного свої звичаї. Терморегуляція і любов або нелюбов до якихось гігієнічних процедур - суто індивідуальні моменти для кожного малюка. Намагайся дотримуватися температурного режиму, не перегрівати малюка, не одягати на нього багато непотрібного одягу, і не влаштовувати йому повітряні або тривалі водні ванни, якщо він цього не любить.

Хочу уваги! Одні малюки чудово відчувають себе в ліжечку, їм просто вистачає того, що мама поруч, інші ж вперто не хочуть злазити з рук. Їм потрібен постійний контакт і заколисування. Якщо твоя дитина саме така, то кращим виходом буде придбання слінга. В слінгу малюк буде знаходитися поряд з тобою, при цьому твої руки будуть повністю вільні.

Втома. Для новонародженого все навколо - новинка. Величезна кількість зовнішніх подразників може викликати у дитини нервове перезбудження, при якому малюк не може розслабитися і заснути. Якщо день малюка дійсно був насиченим, то усамітніться з ним у тихому місці з приглушеним світлом і постарайтеся його заспокоїти.

Малюк захворів. Якщо всі варіанти плачу, перераховані вище, не вирішили проблему, то, можливо, малюк захворів. Зверни увагу, що коли малюкові дійсно погано, він плаче більш пронизливо і видає високі звуки. В цьому випадку краще викликати педіатра додому.

Сам не знаю, чого хочу. Звичайно, якщо малюк не хворий, йому комфортно, він сухий і не голодний, але все одно плаче, то проблема може бути в звичайних кольках. При цьому малюк не розуміє, що викликає дискомфорт, а подібний стан може тривати до декількох годин в день, викликаючи великий стрес у батьків.

Пам'ятай, що, якою б не була причина, дитина не буде плакати вічно. Ти обов'язково знайдеш причину і заспокоїш його, чим далі - тим швидше ти будеш розуміти свою дитину.