Народження дитини змінює структуру мозку батька

Раніше вважалося, що вагітність і народження малюка кардинальним чином позначаються на організмі матері. Тепер же вчені довели, що серйозні зміни відбуваються і в мозку батька.

Народження дитини змінює структуру мозку батька
Сучасні батьки все більше втягуються в процес догляду за новонародженими. В результаті, їх мозок піддається серйозним фізичним змінами: збільшується кількість сірої речовини в зонах, які відповідають за емоційну прихильність та мультизадачність.

Дослідження, опубліковане в журналі Social Neuroscience, є першою серйозною науковою роботою, присвяченою вивченню змін, які відбуваються в структурі мозку чоловіків, які вперше стали батьками.

Вчені з Єльського університету (США) використовували МРТ, щоб відстежити зміни, які відбуваються в мозку батьків. Перше сканування проводилося між 2 і 4 тижнями після народження дитини, а потім через 2 та 3 місяці. До часу другого сканування спостерігалося збільшення сірої речовини в деяких зонах мозку, наприклад, в смугастому та мигдалеподібному тілі, а також в гіпоталамусі. Ці зони мозку впливають на швидкість реагування на плач дитини й інші дії, пов'язані з емоційною відповіддю. Також спостерігалися зміни в префронтальній корі головного мозку, яка відповідає за здатність справлятися з кількома завданнями одночасно.

«Ми довели, що мозок батьків не менш чутливий до появи дитини в сім'ї, ніж мозок матері», - каже Рут Фельдман з університету імені Бар-Ілана в Тель-Авіві (Ізраїль), який також брав участь в дослідженні.

Примітно, що перераховані вище зміни мають довгостроковий ефект і впливають на зв'язок батька з дитиною в майбутньому. Вчені запевняють, що це дослідження допоможе краще зрозуміти процеси, що відбуваються в родині після народження дітей, і, з часом, знизити кількість розлучень.