Склад прокладок небезпечний для жіночого здоров'я

В Америці опублікований звіт, в якому йдеться про небезпеку безлічі жіночих гігієнічних товарів для здоров'я. Вони містять приховані інгредієнти, нібито здатні викликати безліч ускладнень від алергічних реакцій, астми і до раку.

Склад прокладок небезпечний для жіночого здоров'я
Звіт Chem Fetale був випущений пропагандистською групою women's Voices for the Earth з Монтани. Його автори зосередилися на пошуку в різних предметах жіночої гігієни прихованих інгредієнтів, про які нічого не говориться на упаковках. Досліджувалися такі предмети, як гігієнічні прокладки, серветки і рушники. У них шукали різні консерванти, пестициди, ароматизатори і фарби.

Можливі побічні ефекти від впливу даних добавок, як повідомляється в звіті, можуть бути найрізноманітнішими - від алергічної висипки, подразнення в зоні геніталій і астми до підвищеного ризику раку. "Виробники зобов'язані вказувати всі інгредієнти і добавки, які використовуються в прокладках, а також інші предмети жіночої гігієни, - йдеться у звіті. - Додатково усі інгредієнти, які відносяться до категорії алергенів, повинні бути відомі для покупців, щоб вони могли прийняти відповідальне, поінформоване рішення".

"Прокладки або серветки можуть здатися досить простим предметом гігієни, і багато хто думають, що вони зроблені з бавовни, штучного шовку або іншого целюлозного волокна, - повідомляється в звіті. - Але на ділі всі вони можуть бути заражені високотоксичними діоксинами при знебарвленні компонентами хлору, а також і пестицидами з неорганічної бавовни".

І хоча рівень цих небезпечних речовин в даних продуктах відносно малий, автори звіту все одно вважають, що він становить загрозу для здоров'я жінок.