4 способи знизити ризик раку шийки матки

Рак шийки матки вважається однією з найбільш смертоносних для жінок форм раку. Він може виникнути внаслідок дії різних штамів вірусу папіломи людини (ВПЛ). Інші інфекції, що передаються статевим шляхом, також можуть призвести до раку шийки матки.

Рак шийки матки прогресує повільно і рідко викликає симптоми на ранніх стадіях. Симптомами більш запущеного раку шийки матки можуть бути кров’янисті виділення та біль у тазу. Про такі симптоми потрібно негайно повідомити свого лікаря, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Більш, ніж 90% випадків раку шийки матки можна запобігти. Якщо виявити це захворювання на ранній стадії, воно успішно піддається лікуванню.

Ось кілька кроків, яких ви можете вжити, щоб знизити ризик виникнення раку шийки матки:

Киньте палити. Куріння шкодить здоров’ю, однак мало хто звертає увагу на це попередження. Зазвичай цю шкідливу звичку пов’язують з раком легенів, та ризик розвитку раку шийки матки вона також збільшує. Різні дослідження показують, що побічні продукти тютюну пошкоджують ДНК клітин шийки матки і, в свою чергу, викликають рак шийки матки. Це ще одна причина кинути палити якомога швидше.

Стежте за своїм харчуванням. Ваш раціон повинен включати якомога більше свіжих овочів та фруктів. Також слід включити в свою дієту бобові та цільні злаки. Уникайте високообробленої, жирної та гострої їжі. Скоротіть споживання газованих напоїв та алкоголю. Експерти стверджують, що жінки, дієти яких не містять достатньої кількості фруктів та овочів, можуть мати більший ризик розвитку раку шийки матки.

Проходьте профілактичні огляди. Робіть планові ПАП-тести, тоді лікар зможе побачити відхилення від норми у шийці матки. Це допоможе вчасно діагностувати рак шийки матки і вжити заходів.

Вакцинуйтесь вчасно. Існує вакцина, яка допомагає суттєво знизити ризик розвитку раку шийки матки. Це вакцина для захисту від певних типів ВПЛ, які, як правило, викликають рак шийки матки. Поговоріть зі своїм лікарем про неї.

Хоча рак шийки матки може вразити будь-кого в будь-якому віці, слід остерігатися змін, що відбуваються в організмі, і негайно повідомляти лікаря про відхилення. Затримка лікування може коштувати вам життя. Намагайтесь скоротити можливі ризики за допомогою здорового способу життя, адже від цього залежить ваше здоров’я і довголіття.