Люди сприймають свою зовнішність інакше, ніж навколишні

Австралійські вчені провели експеримент, в ході якого довели, що люди бачать себе не такими, якими бачать їх оточуючі.

Люди сприймають свою зовнішність інакше, ніж навколишні
Деякі люди, чуючи свій голос в записі, не впізнають його. Щось схоже відбувається і з зовнішністю. Часто наше уявлення про себе не збігається з баченням оточуючих. Це підтвердили австралійські вчені.

Фахівці з Університету Нового Південного Уельсу здійснили деякі маніпуляції з фотографіями людей, що беруть участь в експерименті. Кожному з них дали отримані фотокартки і запропонували розташувати їх у порядку спадання схожості зображень.

Ті ж фотографії вручили іншій групі людей і, показавши їм учасників експерименту попросили їх зробити з фотографіями те ж саме.

Отримані ряди фотографій виявилися різними. Учасники експерименту спочатку вибирали менш схожі зображення. Сторонні люди ж були більш точні - це підтвердив комп'ютерний тест.

На думку Девіда Уайта, керівника експерименту, об'єктивно сприймати власну зовнішність нам заважають власні спогади про наш зовнішній вигляд.

В ході експерименту відкрився також цікавий факт: «сторонні» були більш точні в оцінці зовнішності випробуваних у разі, якщо ті посміхалися на фото. Це розходиться із загальноприйнятою думкою, що посмішка спотворює нормальні риси обличчя. Саме тому для паспортних фотографій існує заборона посміхатися.