Вчені довідалися як комарі вибирають людей для укусів

Наближається літній сезон, і незабаром проблема укусу комарів стане у всій своїй гостроті перед мільйонами. Багато людей помічали, що когось ці комахи кусають більш охоче, а когось ніби не помічають. Тепер британські вчені розкрили цей феномен. Виявляється, ризик бути укушеним комарами записаний в генах людини, тому деякі люди представляють для них більший інтерес, нехай навіть ці люди і користуються засобами захисту.

Вчені довідалися як комарі вибирають людей для укусів
Для того щоб довести залежність комариних укусів від генетики дослідники провели серію випробувань за участю 18 однояйцевих і 19 неоднояйцевих близнюків жінок. У хід експерименту москіти випускалися зі спеціальної Y-подібної трубки, розділеної на дві секції. До кінця кожної трубки близнюки прикладали свої руки, як це видно на фотографії. В результаті у однояйцевих близнюків кількість укусів було однаковим, а ось у неоднояйцевих, що мають різні набори генів, комарі вибирали для своїх атак когось одного близнюка.

Вся справа в генетичному варіанті, який визначає запах тіла. У деяких людей набір генів забезпечує натуральний захист проти укусів комарів. Іншим не так пощастило. Проте автори дослідження вважають, що отримані ними результати можуть бути покладені в основу створення таблетки, що забезпечує натуральний захист від комарів.