Виховання дітей: п'ять речей, яким треба навчити вашого малюка

Щоб виховання дітей не перетворилося на каторгу, батькам необхідно розібратися, яким речам в першу чергу варто навчити дитину.

Виховання дітей: п'ять речей, яким треба навчити вашого малюка
Цінувати те, що у нього є

Слід пояснювати дитині, що кожна річ, яка у нього є, цінна саме тому, що її він вибрав сам, або її подарували близькі люди. Починати потрібно з дрібниць, і з часом дитина навчиться цінувати все, що його оточує.

Бути ініціативним

Поясніть малюкові, що немає нічого ганебного в тому, якщо він сам запропонує взяти участь в грі з дітьми. Також розповідайте йому, що не всі діти люблять грати один з одним і запрошувати в гру інших.

Ділитися з іншими дітьми

Щоб дитину згодом не обзивали жаднюгою , важливо навчити його з самого раннього віку ділитися з усіма своїми іграшками. Для цього важливо самим батькам показувати на власному прикладі, як варто ставитися до особистих речей. Не варто постійно висловлювати тривогу, коли малюк потягнеться за вашими цінними речами. А коли ви прийдете на дитячий майданчик, запропонуйте малюкові почастувати інших дітей, наприклад, цукерками або ягодами.

Бути доброзичливим

Частіше нагадуйте дитині, що якщо до нього хтось тягнеться, хоче з ним дружити, слід піти їм на зустріч. Адже грати разом завжди веселіше.

Не боятися помилок

Особистісна критика дитину ні до чого доброго не призведе. Якщо вже робити зауваження, то лише щодо дій, вчинених малюком. Це правило варто зарубати на носі. Варто прищепити розуміння, що помилятися - це нормально. Тоді малюк захоче спробувати зробити щось ще, напевно, у нього вийде, хоч і не відразу. Показуйте йому на власному прикладі, що всі люди мають право на помилку, але і що її треба виправляти.

Таким чином, виховання дітей стане звичайним процесом, в якому і дитина, і батьки чомусь будуть вчитися і розвиватися.