Вісім речей, які не можна забороняти дитині

Заборони повинні бути у житті дитини, але в помірній кількості. Ці 8 речей ні в якому разі не можна забороняти малюкові.

Вісім речей, які не можна забороняти дитині
- Їсти самому. Так, нагодувати самим - найпростіше, але заборонивши самостійно донести ложку до рота, ми заважаємо малюкові дорослішати, відчувати себе великим, впевненим у своїх силах. Це перші кроки дитини на шляху до самостійності. Щоб не зламати бажання і прагнення до цієї самостійності, не забороняйте її прояви!

- Допомагати вам. Часто чуємо «Не чіпай, розіб'єш!», «Постав, розіллєш!» А минає кілька років і скарги змінюються: «Він нічого не хоче робити!». Батьки бояться, що малюк доставить купу клопотів. А дитинідуже важливо відчувати свою значимість, розуміти, що вона потрібна. Зверніть увагу, з яким завзяттям та бажанням малюк витирає стіл або пилососить. А ще йому дуже потрібні похвала і схвалення від батьків. Так що просіть дитину допомогти вам, дозволяйте допомагати і дякуйте їй за це.

- Малювати. Часто мами не дають дітям олівці чи фарби, щоб не забруднився, що не розмалював стіни, що не наївся фарб. Але цього всього можна уникнути, зробивши фарби в домашніх умовах, виділивши місце та одяг для малювання, які легко відчистити. У малюванні дитина проявляє свої почуття і переживання, оскільки словами це зробити йому поки складно.

- Дуріти, бігати, стрибати, кричати, шуміти. Таким способом дитина висловлює свої емоції, розслабляється, вихлюпує енергію, яка накопичилася. Звичайно, є місця, де така поведінка недоречна (у громадських місцях, на вулиці та ін.), Але вдома дозвольте малюкові бути таким, як йому хочеться. Спробуйте разом з ним подуріти, і відмінний вечір вам забезпечений!

- Лазити по спорткомплексу на вулиці. Особливо мами зупиняють діточок, щоб не впав, не забився. Вони думають, що набагато простіше заборонити, ніж навчити малюка залізти на сходи, спуститися з гірки. Насправді вони помиляються. Адже ця заборона не подіє, малюк все одно полізе, але з більшою ймовірністю впаде, якщо навздогін йому кричати: «Впадеш!»

- Ігри з водою. Вода дуже вабить малюків. Це джерело великого щастя і відкриттів. Тому краще приєднайтеся до дитини, організуйте простір і отримуйте задоволення разом з ним.

- Чіпати крихкі речі. Краще будьте напоготові і пояснюйте дитині, що з цим варто бути обережніше, де може бути небезпека, як краще обходитися з цією річчю. Розкажіть, що її можна помацати, розглянути, а потім акуратно покласти. Дитині часто просто хочеться доторкнутися.

- Висловлювати свою думку. Пам'ятайте, що дитина - це маленька особистість, і у неї теж може бути своя думка. Тому говоріть з ним на рівних, слухайте його і пам'ятайте, що він теж має потреби, бажання, він теж відчуває і думає!