Шість причин читати дітям казки перед сном

Казка дитині перед сном - це найдобріша і корисна як для дитини, так і для батьків традиція. Чому? А ось чому.

Шість причин читати дітям казки перед сном
- Це дивно, але вчені доводять, що всього 15-хвилинне читання казки на ніч робить малюка більш слухняним, сміливим, відкритим і уважним до навколишнього світу.

- Обговорення казки після прочитання підвищує бажання дитини самостійно читати, розвиває фантазію і розширює словниковий запас, .

- Казки - це метафорична мова дитини. Через казку, її персонажів і ситуації, в які вони потрапляють, дитина вчиться розбиратися в повсякденних речах, аналізувати, розуміти світ. Казковий світ простий, оскільки чітко розмежовує добро і зло, гарне і погане. Але в той же час у ньому піднімаються важливі для дитячої світобудови запитання (жадібності і щедрості, добра і зла, самотності і дружби, егоїзму і допомоги).

- Казка - хороший спосіб виховання. Діти ототожнюють себе з героями казок, особливо з тими, хто дійсно схожий на них. Тому, якщо хочете навчити дитину певних правил поведінки, знайдіть казку, головний герой якої максимально схожий на вашу дитину. Тоді малюк, бачачи себе в цьому герої, візьме з нього приклад поведінки, або проживе той же урок, що і герой.

-Казка перед сном - це відмінний спосіб заспокоїтися і налаштувати дитину на позитив. Адже дуже не хочеться засинати в похмурому настрої, або з образою. Тому почитайте з малюком казку, яка обов'язково повинна добре закінчуватися. У казці добро завжди перемагає зло, старання і завзятість допомагають герою подолати будь-які труднощі, а це дуже заспокоює і вселяє віру в те, що все добре, що світ зрозумілий. Повірте, це дуже важливо для дитини.

-Казка допоможе зрозуміти дитину. Діти можуть знову і знову просити одну і ту ж казку. Малюк, швидше за все чує в ній те, що його турбує в реальному житті, викликає інтерес, чи радість. Наприклад, малюк постійно хоче слухати казку «Гидке каченя», може, він відчуває самотність у дитсадку. Якщо ваш малюк переживає якусь проблему (наприклад, сварку з другом), знайдіть підходящу казку, і в ній він напевно знайде спосіб все виправити.