Дитині постійно необхідна похвала

Підтримка близьких - це так важливо. І вік тут не грає ролі. Людині і в 2 роки і в 50 хочеться бути коханою, відчувати турботу і визнання рідних людей. Але дитині це необхідно як повітря, адже вона тільки починає свій життєвий шлях.

Дитині постійно необхідна похвала
Коли дитина ще зовсім крихітна, кожне її нове досягнення зустрічається величезним захватом з боку батьків - ось перше слово, перший крок! Але, от дитина підростає, і батьки все більше вимагають від неї, чекають якихось дій, і все рідше хвалять ... Здається, знайти причину для похвали все складніше, та й навіщо? Адже очікування не виправдовуються. Тим не менш, дитині похвала необхідна постійно, вона допомагає долати всі складнощі дорослішання, долати невдачі і труднощі.

Якщо дитина буде відчувати підтримку і турботу з боку батьків в будь-які моменти свого життя, вона буде з більшою радістю братися за підкорення нових висот. Наприклад, малюк вчиться писати. І якщо ви будете постійно черкати його старання, вказувати на помилки, то бажання вчитися у нього швидко випарується, а якщо ви будете хвалити його, говорити, що він молодець, то він буде намагатися з ще більшою ретельністю.

Чому похвала так важлива для розвитку дитини? Як це працює?

В першу чергу - похвала - це позитив. Почувши від вас похвалу, дитина розуміє, що вам подобається, те, що вона робить, ви її підтримуєте, і у неї з'являється бажання продовжувати.

По-друге, у дитини підвищується самооцінка і розуміння своєї значущості. "Якщо мене хвалять, значить, я хороший, роблю щось хороше". І зробивши такі висновки, малюк буде розвиватися далі в правильному руслі.

По-третє - починаючи щось нове, пробуючи себе в чомусь, дитина, яку раніше багато хвалили, буде впевненіше починати розвиватися в новій діяльності, буде знати, що її підтримають.

Тобто, дитина, що виросла в постійній підтримці з боку батьків, вчиться такому ж відношенню до себе самостійно. Вона більш впевнена в собі, і у важкий момент зможе знайти тисячу причин продовжити роботу, а не здатися при першій же невдачі. Звичайно, і у неї можуть бути невдачі, але відчуваючи за спиною підтримку, вона їх подолає, і вилучить корисний урок для себе.

Підіб'ємо підсумок - батьківська похвала для дитини - це можливість розвитку, емоційне підкріплення, впевненість у собі. Ви ж хочете, що б ваші діти виросли успішними і впевненими в собі? Тоді хваліть їх і підтримуйте. Знаходьте в будь-якій ситуації позитив, і його стане більше у вашому житті!